Oświadczenie w sprawie protestu kibiców

Poniżej prezentujemy treść Oświadczenia Zarządu Górnik Zabrze SSA w związku z protestem Stowarzyszenia "Klub Sympatyków Górnika Zabrze". 

OŚWIADCZENIE

Za pośrednictwem niniejszego oświadczenia “Górnik Zabrze” S.S.A. pragnie wyrazić swoje poparcie dla protestu wystosowanego przez Stowarzyszenie “Klub Sympatyków Górnika Zabrze”.

Wpływ działalności stowarzyszeń kibiców na popularyzację rozgrywek Ekstraklasy, a przede wszystkim na jakość widowiska sportowego poprzez jego współtworzenie jest nieoceniona. Barwne choreografie i oprawy, w przygotowanie których kibice wkładają wiele czasu i energii, są doskonałym uzupełnieniem piłkarskiego spektaklu. Nie będzie przesadą, jeżeli stwierdzimy, że dobrze zorganizowana i prężnie działająca grupa kibiców, taka jak Stowarzyszenie “Klub Sympatyków Górnika Zabrze” jest doskonałą wizytówką Klubu w oczach klientów, partnerów, sponsorów.

Dlatego uważamy, iż kary zmierzające do zamykania stadionów, jak i do uniemożliwienia uczestnictwa kibiców w meczach wyjazdowych swoich drużyn powinny zostać usunięte z taryfikatora stosowanego przez Komisję Ligi, tym bardziej, iż w naszym przekonaniu ostatnio nakładane kary często były niewspółmierne do przewinień. Pragniemy wyrazić obawę, że stosowanie w/w formy karania kibiców może doprowadzić do zniechęcenia stowarzyszeń do przygotowywania barwnych prezentacji, a tym samym do obniżenia jakości rozgrywek Ekstraklasy i zmniejszeniem zainteresowania wśród pozostałych kibiców, dla których ów oprawy stanowią istotny element meczu piłkarskiego. Już dziś można zauważyć, iż stosowanie w/w kar spowodowało wrogie nastawienie kibiców w całym kraju do Ekstraklasy S.A oraz PZPN.

Naszym pragnieniem jest, aby hasło Piłka Nożna dla Kibiców, jakie często zobaczyć można na transparentach wieszanych przez kibiców stało się mottem dla działań podejmowanych zarówno przez władze piłkarskie w Polsce, jak i przez kluby współpracujące ze stowarzyszeniami kibiców.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]