Hetmański: Trenerowi i drużynie nie stawiamy żadnego ultimatum

Żadna drużyna w lidze nie „leży” Górnikowi tak jak Cracovia. Dziesięć wygranych jeden remis... Ostatnia wizyta "Pasów" na Roosevelta zakończyła się strzeleniem przez Górnika pięciu goli. Dwa strzelił Artur Prokop, którego w klubie już nie ma, dwa Tomasz Moskal, pauzujący za czerwoną kartkę. Piąta dołożył Dariusz Stachowiak, dziś mogący marzyć tylko o ławce rezerwowych. Dla zabrzan będzie to pierwszy z trzech meczów granych z rzędu na własnym boisku. – Narzekaliśmy początkowo na terminarz, bo mecze graliśmy faktycznie piekielnie trudne. Teraz? Jest zdecydowanie łatwiej, ale też nie będziemy trenerowi i drużynie stawiać żadnego ultimatum. Chciałbym dziewięciu punktów w tych trzech meczach, ale jak ich nie będzie świat na pewno się nie zawali. Będzie tylko lekkie rozczarowanie – uważa dyrektor sportowy Górnika, Krzyszof Hetmański, a Górnik gości kolejno Cracovię, Polonię Bytom i Odrę Wodzisław.
Presji nie ma, jednak w Zabrzu doskonale zdają sobie sprawę, że kilkanaście tysięcy kibiców, którzy spokojnie przyjęli pierwsze niepowodzenia, spodziewa się podtrzymania dobrej passy na własnym boisku. Czy w Górniku dojdzie do personalnych zmian w porównaniu z poprzednimi meczami? Pewnie tak. Można przypuszczać, że Górnik zacznie mecz w składzie zbliżonym do tego, który kończył mecz w Białymstoku. Czyli z Piotrem Malinowskim i Piotrem Gierczakiem. Tomasz Hajto? On mimo nieobecności na jednych zajęciach z powodu wyjazdu do Warszawy na posiedzenie Komisji Ligi, o miejsce w pierwszej jedenastce nie musi się martwić.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]