Pukanie do ligi

W żadnym klubie ligi nie wyszło do tej pory na boisko tylu nowych zawodników, co w Górniku Zabrze. Czy będą kolejni? Prawdopodobnie tak. - Na każdego przyjdzie czas, choć nie złoże deklaracji, że już w najbliższej kolejce - twierdzi trener Górnika, Ryszard Wieczorek, pytany o dwóch piłkarzy, którzy jeszcze w lidze - w barwach Górnika - nie zdążyli zadebiutować. To Piotr Ruszkul i Adam Marciniak, sprowadzeni przed sezonem na Roosevelta. Ruszkul strzelił nawet gola w sparingowym meczu z Widzewem Łódź, wygranym przez Górnik 1:0. Marciniak miał być jednym z letnich hitów na transferowym rynku. Łódzki duet Marciniak-Hajto, kosztował Górnika około miliona, z czego zdecydowanie więcej zapłacono za perspektywicznego Marciniaka. - Budujemy zespół nie na wrzesień, a na kilka lat. I z tą myślą sprowadziliśmy między innymi tę dwójkę. Widzę ich na treningu, wiem w jakiej byli dyspozycji. Adam nie był gotowy w sierpniu na grę z Legią czy Wisłą, ale dochodzi do siebie. Fizycznie i taktycznie. Już wie co Górnik ma grać - uważa Wieczorek, zadowolony, że w lidze były dwa tygodnie przerwy. - Dla drużyny, która tak naprawdę powstała w lecie tego roku, każdy tydzień to sporo potrzebnego czasu. Ruszkula miałem już kilka razy na ławce. W meczu z Cracovią miał nawet wejść, ale w końcu strzeliliśmy gola i wprowadziłem Adama Dancha - tłumaczy decyzję sprzed dwóch tygodni trener zabrzan.
Wspomniany mecz z Widzewem do wielkich widowisk nie należał, ale szkoleniowiec zabrzan nie narzeka. - Przed meczem mieliśmy przez dwa dni po dwa ciężkie treningi. Wiedziałem, że nie mogę liczyć na fajerwerki. Te dwa tygodnie były podporządkowane jednemu celowi - w 21 dni gramy siedem meczów. To spora dawka, więc trzeba popracować nad motoryką. Nad czym jeszcze? W naszym wypadku nigdy dość czasu na pracę nad taktyką, szczególnie z akcentem na grę ofensywną. Gra bocznych obrońców i skrzydłowych musi być lepsza, choć w meczu z Cracovią było lepiej niż wcześniej. Stać tę grypę ludzi jednak na wiele lepsze granie - dodaje trener Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]