Jak derby, to... nerwy

Wszystko wskazuje na to, że dziś wieczorem na Roosevelta znów zasiądzie komplet widzów. Magnesem, który ich przyciągnie będzie derbowe spotkanie Górnika Zabrze i Polonii Bytom.
- Derby zawsze mają dodatkowy ciężar gatunkowy, ale dla nas najważniejsze po prostu są punkty.  Zapowiada się kolejny trudny mecz, ale moi piłkarze już wiedzą, że w każdym występie trzeba dać z siebie wszystko, bo w piłce niczego nie otrzymuje się za darmo. Spodziewam się więc twardej walki, dużych emocji i... nerwów na ławce - deklaruje trener Górnika, Ryszard Wieczorek.

Jego zawodnicy też zdają sobie sprawę, że czeka ich trudne zadanie.

- Mamy serię trzech spotkań na własnym boisku. Zwycięstwem nad Cracovią wykonaliśmy trzydzieści trzy procent planu, który zakłada zdobycie dziewięciu punktów i mocne usadowienie się w środkowej części tabeli - stwierdził Dawid Jarka, który dwa tygodnie temu strzelił krakowianom jedyną bramkę meczu. - Czy teraz wyjdę w podstawowym składzie? To pytanie do trenera, ja na pewno o miejsce w podstawowej jedenastce walczę na każdym treningu.

Wieczorek musi dokonać wyboru: po odpokutowaniu czerwonego kartonika wraca do gry Tomasz Moskal, skutecznością błyszczy Jarka, jedynego gola w sparingu z Widzewem zdobył Piotr Ruszkul, w wysokiej formie jest Piotr Gierczak, chęcią zdobycia pierwszej bramki w barwach Górnika pała Tomasz Zahorski...

- W życiu trenera jest wiele momentów, gdy trzeba dokonywać podobnych wyborów, ale to jeden z uroków tego zawodu. I zawsze trzeba wierzyć, że wybrało się dobrze. Dziś wieczorem będzie tak samo - mówi Wieczorek.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]