Jarka: Chcę być królem strzelców

Dawid Jarka (fot. drożdżal)Rozmowa z Dawidem Jarką, napastnikiem Górnika Zabrze.
» Co się stało z Górnikiem Zabrze, że po trzech porażkach na początku sezonu, w czterech kolejnych meczach potrafił zdobyć aż 10 punktów?
Dawid Jarka: - Legia Warszawa, Lech Poznań i Wisła Kraków na dzień dobry, to był taki terminarz, że szkoda gadać. Górnik jest drużyną w budowie, przed sezonem przyszło kilku nowych zawodników i potrzebny był nam przede wszystkim czas, żeby w meczach ligowych pokazać to, co ćwiczymy na treningach.

» Do Górnika przyszli Tomasz Hajto i Jerzy Brzęczek. Śmiano się z was, że szanse to możecie mieć w rozgrywkach oldboyów.
- No to teraz my możemy śmiać się z tych, którzy opowiadali takie głupoty. Hajto jest piłkarzem przydatnym i na boisku, i w szatni, potrafi młodych przywrócić do pionu, ma duże doświadczenie. A Brzęczek w krótkim czasie stał się prawdziwym przywódcą drużyny. Dobrze grał zresztą od początku, tylko że ja dopiero teraz zrozumiałem jego sposób myślenia. Wiem, jakich zagrań mogę się spodziewać.

» Dostało się panu od starszych kolegów za wymuszenie rzutu karnego w meczu z Ruchem Chorzów czy raczej podziękowali za spryt?
- Koledzy raczej tego nie komentowali, a nawet gdyby, to jako dwudziestolatek nie mógłbym się obrażać. Bardzo dostało mi się za to od dziennikarzy. Podkreślano, że mam pięć meczów w lidze, a już ze mnie stary cwaniak. No to postanowiłem pokazać, że ze mnie nie cwaniak, tylko dobry piłkarz. Wziąłem się w garść, strzeliłem trzy gole i teraz nie odpuszczę. Będę walczył z Pawłem Brożkiem o koronę króla strzelców.

» Wyraźnie odżył pan przy trenerze Ryszardzie Wieczorku. Ma pan żal do Marka Motyki, że nie dał panu wiele pograć w poprzednim sezonie?
- Żalu nie mam, jednak to prawda, że dobrze gram tylko wtedy, gdy czuję, że się na mnie stawia. Trzy gole w rundzie wiosennej strzeliłem, gdy wychodziłem w pierwszym składzie. To kwestia zaufania.

» Szczególnie dobrze spisuje się pan w meczach derbowych.
- Bo jestem chłopak ze Śląska, kiedyś chodziłem z tatą na mecze Górnika i teraz, kiedy gramy z Polonią Bytom czy Ruchem, czuję dodatkową motywację.

źródło: RzeczpospolitaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]