Gierczak może podróżować

Dlaczego jesienią nie grałem zbyt wiele? Widocznie trener uznał, że stać mnie tylko na tyle - mówi napastnik Górnika, Piotr Gierczak.
W barwach Górnika zaliczył ponad 160 meczów. W tym sezonie, jesienią rzadko pokazywał się na murawie. Mecz z Polonią Warszawa, dla Piotra Gierczaka (27 lat) był ostatnim, jaki rozegrał w drużynie z Zabrza. Piłkarz nie ukrywa, że chętnie zmieni otoczenie.  
- Czy już wiadomo, gdzie pan będzie występował wiosną?

- Jeszcze nie. Jest kilka klubów zainteresowanych moją osobą. Na pewno wybiorę najlepszą ofertę dla siebie.

- Mówi się o Odrze Wodzisław, Górniku Polkowice.

- Zbyt wcześnie na deklaracje.

- Czy chce pan zostać na Śląsku?

- Nie ma dla mnie znaczenia, gdzie będę grał. Nie będzie dla mnie najmniejszego problemu z przeprowadzką w inny region Polski. Po prostu wybiorę klub, który zaoferuje mi najlepsze warunki finansowe. Córka, Ola ma dopiero 3 lata, nie chodzi do szkoły, więc możemy spokojnie podróżować.

- Czy w grę wchodzi wyjazd zagraniczny?

- Myślę, że w tej chwili nie. Nie jestem na to gotowy. Jesienią nie grałem zbyt wiele. W podstawowym składzie wyszedłem raptem trzy razy. Gdyby jednak taka okazja się trafiła, chętnie bym z niej skorzystał.

- W ubiegłym sezonie był pan podstawowym zawodnikiem Górnika. Teraz grał pan rzadko. Było to spowodowane spadkiem formy?

- Raczej nie. A dlaczego nie grałem? To pytanie należy skierować do trenera. Nie widział mnie w składzie i tyle. Widocznie uznał, że stać mnie było tylko na tyle. Nie krytykuję tego. Trener ma prawo ustalać skład.

- Być może duży wpływ na pana sytuację w klubie miały wydarzenia sprzed kilku miesięcy, kiedy chciał pan odejść do Dospelu Katowice. Działacze uznali, że skoro chce pan zmienić klub to nie warto na pana stawiać.

- Do tamtych wydarzeń nie chcę nawet wracać. Jak było naprawdę - to zostawię dla siebie. Nic na ten temat już nie powiem.
- Od kiedy rozpocznie pan treningi z nowym klubem?

- Za wcześnie o tym mówić. Na razie przez dwa tygodnie trenuję jeszcze z Górnikiem. Jestem jeszcze piłkarzem tego klubu. Myślę, że w ciągu tych kilku dni wyjaśni się, gdzie będę występował wiosną. W najbliższym czasie wszystko się wyjaśni.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]