Zahorski: wielka lekcja

Tomasz Zahorski (fot. PressPictures/ASInfo)W gronie 24 piłkarzy powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski znalazł się debiutant - Tomasz Zahorski. Jak przyznał będzie to dla niego "wielka lekcja doświadczenia".
Powołanie Zahorskiego do kadry było dużym zaskoczeniem przede wszystkim dla samego zawodnika. - Tydzień temu w poniedziałek, tuż przed treningiem przyszedł prezes klubu z dwoma karteczkami. Wręczył je trenerowi, a on wyczytał dwa nazwiska - moje i Konrada Gołosia. Wszyscy od razu pospieszyli do nas z gratulacjami. Byłem mocno zaskoczony i jednocześnie bardzo szczęśliwy - opowiadał 23- letni piłkarz.

Kariera Zahorskiego potoczyła się wręcz błyskawicznie. Jeszcze przed dwoma laty grał w czwartoligowym OKS Olsztyn. Tam został dostrzeżony przez ówczesnego trenera Groclinu Dyskobolii Grodzisk - Wernera Liczkę. W grodziskim zespole nie grał regularnie więc został wypożyczony do Górnika Łęczna. Od nowego sezonu jest piłkarzem Górnika Zabrze.

- Na pewno to powołanie może być przełomowym momentem w mojej karierze. Jeden już taki miałem, kiedy to praktycznie z dnia na dzień z czwartej ligi wskoczyłem do składu pierwszoligowego zespołu. Ważnym dla mnie momentem było powołanie do reprezentacji młodzieżowej - podkreślił Zahorski.

Jak sam przyznał, przed pierwszym treningiem we Wronkach czuł lekki stres. - Byłem lekko podekscytowany. Czasami to pomaga, czasami przeszkadza. Gdy już się rozgrzałem, zapomniałem o tym. Starałem się przede wszystkim skoncentrować nad tym, co robię. O to właśnie apelował do nas trener Beenhakker. Mówił, żebyśmy byli mentalnie przygotowani i dawali z siebie sto procent - tłumaczył.

Piłkarz Górnika nie ukrywa, że chciałby chociaż przez moment pojawić się na boisku jednym z dwóch najbliższych spotkań.

- Jeśli mi się uda zagrać choć przez chwilę w towarzyskim meczu z Węgrami, to będzie super. Na razie podchodzę do tego spokojnie. Cieszę się z powołania i że mogę trenować tutaj z tak uznanymi zawodnikami. Dla mnie to wielka lekcja doświadczenia - podkreślił Zahorski.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online