Pesković: nie chcę nic deklarować

Boris Pesković (fot. drożdżal)- Jeszcze pięć lat chciałbym pograć w klubie, który walczy o najwyższe cele. Czy w Zabrzu? Ten klub ma przyszłość, ale już tyle razy po tyłku dostałem, że nie chcę nic deklarować - mówi bramkarz Górnika Boris Pesković. A po jego pierwszym roku gry w Polsce wydawało się, że jest skończony. 

Był w końcu jednym z głównych bohaterów słynnej afery barażowej, gdy gracze Świtu mieli sprzedać mecz Szczakowiance. Był wtedy załamany. - Boris ufa drugiemu człowiekowi, dlatego wkręcili go w tą aferę - uważa Michał Karwan, który z Peskovićem grał w Świcie. - Pamiętam, że wtedy Boris wyglądał jakby świat zawalił mu się nie głowę. Wcześniej był pogodnym człowiekiem, często śmialiśmy się z tego, jak on śmiesznie po polsku mówił. Aż tu nagle bum - dodaje.

Dziś Pesković chce tamtą aferę wymazać z pamięci, choć on grał w niej rolę skruszonego grzesznika. - Po co do tego wracać? - pyta. - Gdybym mógł się cofnąć w czasie, nie wszedłbym w ten układ. Ale wtedy nie było lepszego wyjścia niż przyznanie się do winy - dodaje. - Boris wszedł między wrony, musiał krakać tak jak one - usprawiedliwia jednak bramkarza Jan Tomaszewski, który trenował Peskovića w Pogoni Szczecin.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online