Dziś sparing z FBK Kowno

Piłkarze Górnika Zabrze kończą zgrupowanie w Wiśle. Podsumowaniem krótkiego obozu będzie dzisiejszy sparing, w którym ekipa Ryszarda Wieczorka zmierzy się na Roosevelta z litewskim FBK Kowno, mistrzem Litwy z 2006 roku. 

Drużyna, która jeszcze rok temu grała z Liverpoolem o prawo gry w Lidze Mistrzów. Mistrz Litwy przegrał oba mecze dwoma bramkami. U siebie 1:3, a na wyjeździe 0:2. W tym sezonie zespół ma sporą przewagę nad konkurencją i jest faworytem do zdobycia mistrzostwa kraju.

Właścicielem klubu jest rosyjski biznesmen i bankier Władimir Romanow, który jednocześnie jest właścicielem szkockiego klubu Heart of Midlothian. Między innymi dlatego kilku piłkarzy z Kowna zdążyło już grać w lidze szkockiej. To w Kownie grali dwaj obecni piłkarze Górnika, Tadas Papeczkys i Marius Kiżys (ten ostatni również w Hearts). Dziś w FBK występuje dwóch Polaków - Arkadiusz Klimek i Adrian Mrowiec. Dlaczego FBK wybrało Zabrze? Właściciel klubu dobrze zna się z prezesem Górnika, Ryszardem Szusterem.

- To ciekawy przeciwnik, który regularnie sięga po trofea ligowe i pucharowe. Dla naszych chłopaków będzie to wartościowy sprawdzian - zapewnia drugi trener, Marek Piotrowicz.

Nim Górnik zagra przeciwko klubowi z Kowna, spędzi jeszcze przedpołudnie w Wiśle, która od poniedziałku jest miejscem zgrupowania zabrzan.

W zespole gospodarzy zabraknie kadrowiczów: Konrada Gołosia i Tomasza Zahorskiego, którzy zostali powołani do zespołu Leo Bennhakkera, oraz Adama Dancha i Dawida Jarki z reprezentacji młodzieżowej. Spotkanie z FBK będzie więc znakomitym sprawdzianem dla ich dublerów.

Początek meczu o godz. 19. Bilety na spotkanie kosztują 10 złotych, do wejściówki dołączony będzie plakat zespołu o wymiarach 100x70 cm. Cena biletu na trybunę krytą wynosi 15 zł.

źródło: Dziennik Zachodni / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online