Jarka: Nie jestem żadną gwiazdą

Dawid Jarka (fot. drożdżal)- Przestańcie się czepiać Tomka. To jest bardzo dobry piłkarz i świetnie się uzupełniamy na boisku. Zresztą on spełnia zupełnie inną rolę niż ja - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Dawid Jarka. 

» No to jak się czuje gwiazda polskiej ligi na zgrupowaniu młodzieżówki?
Dawid Jarka: - Nie jestem żadną gwiazdą, tylko piłkarzem, który strzelił kilka bramek i spotkał się z miłym wyróżnieniem w postaci powołania do reprezentacji Polski.

» Nie żal, że to tylko młodzieżówka?
- Nie. Dla mnie to wielki zaszczyt reprezentować Polskę i jestem wdzięczny, że dostałem taką możliwość.

» Jednak wszyscy wokół wypominają Leo Beenhakkerowi, że powołał Tomka Zahorskiego, a nie ciebie.
- Widocznie selekcjoner dostrzegł w Tomku takie cechy, które ma napastnik, jakiego poszukuje i myślę, że warto mu zaufać. W końcu trener Beenhakker ma olbrzymie doświadczenie i jest wielkim autorytetem dla wszystkich, którzy znają się na futbolu.

» Ale musisz przyznać, że dla zwykłego kibica jest to trochę dziwne – w końcu napastnik Jarka ma 10 goli na koncie w lidze, a napastnik Zahorski – 0.
- Przestańcie się czepiać Tomka. To jest bardzo dobry piłkarz i świetnie się uzupełniamy na boisku. Zresztą on spełnia zupełnie inną rolę niż ja. Częściej cofa się po piłkę i stara się rozgrywać, przez co nie zawsze jest w polu karnym. Ale to właśnie między innymi dzięki jego wysiłkom łatwiej jest mi wykańczać akcje. Chciałbym, żeby Tomek zadebiutował w reprezentacji i trafił do siatki, wtedy szybko uciszyłby wszystkich sceptyków. Mocno trzymam za niego kciuki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online