Moskała lub Sikora w Cracovii?

Te kandydatury mogą się wielu kibicom wydawać wręcz nieprawdopodobne, ale prawdą jest, że Cracovia wyraziła chęć pozyskania Tomasza Moskały z Dyskobolii Grodzisk lub Adriana Sikory z Górnika Zabrze, a obaj zawodnicy rozpoczęli z klubem z ul. Kałuży negocjajce kontraktowe. I sprawa najważniejsza, zarówno Dyskobolia jak i Górnik gotowe są rozmawiać z Cracovią w sprawie ewentualnego przejścia tych piłkarzy do wicelidera II ligi. 
Czy możliwe jest "wyciągnięcie" z Zabrza Sikory, którym interesują się inne kluby ekstraklasy, a w Górniku jeszcze nie tak dawno temu mieli nadzieję, że uda się piłkarza sprzedać za granicę? Na chwilę obecną Sikora jest nie do sprzedania, ale Górnik gotów jest podjąć rozmowy w sprawie wypożyczenia piłkarza drużynie Wojciecha Stawowego na rundę wiosenną. Polityka zabrzan sprowadza się do tego, że klub wypożycza z ligi włoskiej młodych zawodników, których zobowiązuje się ogrywać w polskiej ekstraklasie, a w zamian otrzymuje za to pieniądze. I Górnik ma już w składzie Bułgara Makriewa z Interu Mediolan czy Bośniaka Sladojevicia z Brescii. Za każdy ich występ w polskiej lidze klub otrzymuje pieniądze, a że obaj się w tej naszej ekstraklasie sprawdzają, to Górnik nie ma nic przeciwko temu, by zarobić kolejne pieniądze na wypożyczeniu Sikory. I w tej sprawie podjął z Cracovią rozmowy. Zabrzanie zaproponowali także "Pasom" transfer definitywny Stanisława Wróbla, napastnika który grał ostatnio w GKS-u Katowice, ale wrócił stamtąd, bo prezes Piotr Dziurowicz nie płacił zabrzanom rat za jego transfer.

Ale głównym kontrkandydatem dla Sikory nie jest Wróbel, a inny dobrze znany z ekstraklasowych boisk piłkarz, Tomasz Moskała, który w swojej karierze rozegrał 1 mecz w reprezentacji Polski. Moskała zrobił furorę, gdy grał jeszcze w Katowicach. Wówczas zainteresowana nim była Wisła Kraków, lecz bardziej przekonywujące były argumenty Dyskobolii i piłkarz trafił do Grodziska. Tam mając za rywali Niedzielana i Rasiaka jest napastnikiem wchodzącym do gry z ławki rezerwowych, co go nie zadowala. Moskała potwierdził, że gotów jest na przeprowadzkę do Cracovii. Na liście życzeń jest jeszcze jeden napastnik, który kiedyś grał w ekstraklasie (Odra Wodzisław) a dziś występuje w Sandecji Nowy Sącz. To Rafał Policht. W Cracovii nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że z myślą o ewentualnym awansie "Pasów" do ekstraklasy klub przyszłościowo myśli o zatrudnieniu już teraz napastnika, który trafiłby do klubu dopiero w czerwcu przyszłego roku. Możliwy jest więc i taki wariant, że Sikora zostanie wypożyczony na rundę wiosenną, a Moskała trafi do Cracovii na stałe w czerwcu.

źródło: Gazeta KrakowskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]