Nie wypadało odmówić

Rozmowa ze Stanisławem Ziętkiem, nowym członkiem Rady Nadzorczej Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze.
» Był pan kiedyś współwłaścicielem Telefoniki i Wisły Kraków, ale pana drogi z Bogusławem Cupiałem się rozeszły. Skąd pomysł współpracy z Górnikiem?
- A dlaczego nie? Kiedyś mocno kibicowałem Górnikowi, choć moją pierwszą miłością jest "Biała gwiazda". Od czasu gdy prezesem zabrzańskiego klubu został Zbigniew Koźmiński, z którym razem pracowaliśmy w Wiśle, namawiał mnie do współpracy. Nie wypadało odmówić. » Jak widzi pan swoją rolę w Radzie Nadzorczej Górnika?
- Na razie dopiero do niej wszedłem, o szczegółach jeszcze będziemy rozmawiać. Na pewno będę doradzał Markowi i Zbyszkowi w sprawach finansowych, być może pomogę znaleźć jakiegoś poważnego sponsora.
» Bierze pan pod uwagę zakup akcji Górnika i zostanie jego współwłaścicielem?
- Z tego co wiem, to na razie nikt z dotychczasowych udziałowców klubu nie sprzedaje akcji. Ja chcę pomóc Górnikowi, ale właścicielem Górnika jest Marek Koźmiński.
» Był pan w rundzie jesiennej na stadionie przy ulicy Roosevelta?
- Byłem.
» I co pan sądzi o drużynie Waldemara Fornalika?
- Zespół jest młody, perspektywiczny. Miejsce w środku ligowej tabeli jest dla niego adekwatne. Na razie nie ma funduszy, by bić się o miejsce w europejskich pucharach, ale w przyszłości kto wie. Razem będziemy starali się do tego doprowadzić.
» Będzie pan pracowitym członkiem rady?
- Z przyjazdem na posiedzenia nie będzie problemu, czas na pewno się znajdzie. Najbliższe już w grudniu. Pozostaję też w regularnym kontakcie ze Zbyszkiem i Markiem, więc sprawy klubu nie będą mi obce.
» Za kim będzie pan teraz kibicował podczas meczu Górnik - Wisła?
- Będę miał duży dylemat (śmiech). Najlepiej byłoby gdyby padł remis.

Stanisław Ziętek ma 53 lata i jest postacią dosyć tajemniczą. W 1997 roku został jednym z trzech (obok Bogusława Cupiała i Zbigniewa Urbana) udziałówców Wisły Kraków. Dwa lata później został prezesem klubu, a jego zastępcą był Zbigniew Koźmiński. Już po roku jednak popadł w konflikt z Cupiałem, a kilka miesięcy później odsprzedał mu wszystkie udziały w Wiśle. Od tej pory o jego interesach wiadomo niewiele, próbował m.in. otworzyć giełdę samochodową, ale bez powodzenia.

Rozmawiał Tomasz Mucha


źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]