Rozmowa z Tomaszem Zahorskim, napastnikiem Górnika

» Czy to przypadek, że po powołaniu do reprezentacji, zaczął pan strzelać gole jak na zawołanie?
Tomasz Zahorski: - Tak się złożyło... Na pewno fakt, że znalazłem się w kadrze, mocno mnie podbudował, ale przecież wcześniej też miałem mnóstwo sytuacji, tylko piłka nie chciała wpadać do siatki. Teraz szczęście zaczęło się do mnie uśmiechać. 

» Bramkarza Bełchatowa pokonał pan dwukrotnie, a przy drugim trafieniu to raczej nie było szczęście.
- Dostałem piłkę na środku boiska, odwróciłem się, przebiegłem kilkadziesiąt metrów, kiwnąłem dwóch obrońców, oddałem strzał z linii pola karnego... Faktycznie, chyba nieźle to wyglądało. Przy pierwszym golu piłka idealnie mi siadła, po prostu spadła prosto na mnie, ale Jurek Brzęczek nie raz już pokazał, że potrafi świetnie dośrodkować.

» Wróćmy do drugiego gola - po pana prawej stronie biegł Dawid Jarka. To, że pan mu nie podał, było niemal symboliczne: to Tomasz Zahorski strzela teraz dla Górnika?
- Proszę nie doszukiwać się w tym żadnych symboli. Miałem dobrą pozycję do strzału, a Dawid ściągnął na siebie obrońcę, co też było ważne. Nie ścigam się z nim w liczbie zdobytych goli. Gramy dla Górnika i najważniejsze są punkty zdobyte przez zespół. Wygrywamy i przegrywamy razem, bez pozostałych chłopaków nie byłoby tych goli, ważna jest też postawa obrońców, bo jeśli oni zawiodą, to nasze bramki i tak nie dadzą nam zwycięstw.

» Kibice zauważyli, że prawie eksplodował pan z radości.
- Moja radość wynikała z tego, że wreszcie strzeliłem gola na Roosevelta, co mi się dotychczas nie udawało, a na czym mi bardzo zależało.

» Po takim spotkaniu pan też pewnie liczy na kolejne powołanie od Leo Beenhakkera?
- Na pewno mam taką nadzieję, ale to nie jest tak, że myślę tylko o kadrze. Gram w Zabrzu, dla Górnika, i to staram się robić jak najlepiej. A reprezentacja może być za to najlepszą nagrodą.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online