Stadion duży, stadion mały

Przed piątkowym meczem Górnika Zabrze z GKS Bełchatów, kibice gospodarzy zaprezentowali list otwarty do władz miasta.
Adresaci listu i prezes klubu Ryszard Szuster, byli nim przede wszystkim zdziwieni - pisze "Dziennik Zachodni".
- Nic nie słyszałem o pomysłach budowy stadionu mniejszego niż planowano... - kręcił głową sternik Górnika. 

O szczegółach dotyczących budowy nowego stadionu nikt nie chce jednak mówić: projekt znajduje się w fazie negocjacji, władze miasta przeglądają oferty, przyjmują przedstawicieli firm developerskich i zastanawiają się nad sposobem sfinansowania inwestycji. Pomysłów jest co najmniej kilka, w tym niektóre wymagające społecznych konsultacji, np. ze względu na rozliczenia w postaci oddania gruntów, na których może powstać kolejny w mieście supermarket.

- Nie ma wątpliwości, że nowy obiekt powstanie i to jest najważniejsze. Jego budowa, o czym od początku mówiono, to jeden z priorytetów sponsora klubu - zapewnia prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Zainteresowanie występami Górnika rzeczywiście rośnie z tygodnia na tydzień. Przed meczem z Bełchatowem trybuna główna pękała w szwach od liczby chętnych, a ochroniarze musieli się zdrowo nagimnastykować, by rozładowywać konflikty związane z niedoborem miejsc w stosunku do liczby chętnych. Frekwencja na Roosevelta w ogóle należy do najwyższych w Orange Ekstraklasie i rośnie wraz z kolejnymi udanym występami drużyny Ryszarda Wieczorka. Szkoleniowiec Górnika nie zwraca jednak uwagi na rosnącą presję.

- Cieszy nas to, że przyciągamy na stadion tylu kibiców, którzy potrafią stworzyć znakomitą atmosferę. Pracujemy jednak spokojnie, nasz cel został określony wcześniej, jest nim miejsce w czołowej ósemce. Ale oczywiście nikt nam nie zabrania znacznie go poprawić - mówi z uśmiechem trener z Roosevelta. - Naszym głównym zadaniem jest jednak budowa zespołu na przyszłość i na tym się koncentrujemy - dodaje Wieczorek, co może zapowiadać kolejne interesujące transfery w przerwie zimowej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online