Krzynówek: Zahorski trafił na świetny moment

Trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker już wiele razy dał do zrozumienia, że liczba strzelonych goli nie jest dla niego najważniejsza - pisze "Sport". Dawid Jarka – dziesięć bramek, Paweł Brożek – osiem, Marek Zieńczuk – dziewięć, Robak i Zając po siedem... To czołówka snajperów ligi. W kadrze nie ma żadnego z nich. Miesiąc temu pewnie zaczęłaby się wokół takich decyzji Beenhakkera narodowa dyskusja, ale dziś? Każdy przyjmuje brak tych zawodników jako rzecz zrozumiałą, skoro jest Tomasz Zahorski.
Tym razem powołanie napastnika Górnika Zabrze nie wzbudziło już żadnych emocji. Powód? Od powrotu z kadry do klubu zaczął regularnie strzelać bramki. Ważne i piękne, jak te, dzięki którym Górnik ograł w ostatniej kolejce wicemistrza Polski z Bełchatowa. To zresztą jedyny napastnik ekstraklasy, który znalazł uznanie Beenhakkera.

- Tomasz Zahorski był ostatnio w kraju tematem dyżurnym - pyta Jacka Krzynówka dziennik "Sport": - Poznałem go we Wronkach - mówi pomocnik reprezentacji Polski. - Grzeczny, ułożony młody człowiek, ale w treningu i na boisku wie czego chce. Gra twardo, jest bardzo wszechstronny. Zaufajmy Beenhakkerowi, bo on zna się na ludziach i piłkarzach. Kilku już znalazł i dziś trudno wyobrazić sobie bez nich kadrę. Pamiętam, jak jako młody piłkarz grałem w polskiej lidze. Człowiek czekał na takie chwile, były spełnieniem młodzieńczych marzeń. Dziś przeżywa to Zahorski. Trener podaje rękę, potem od piłkarza zależy, jak szansę wykorzysta. Zahorski trafił na świetny moment. Końcówka eliminacji, mecz, który może dać nam awans... Dobrze, że tacy ludzie w polskiej lidze są. Przecież nie będziemy grać wiecznie.

na podstawie: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online