Rozmowa z Ryszardem Wieczorkiem, trenerem Górnika

Ryszard Wieczorek» Tomasz Zahorski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mecz z Belgią, a Tadas Papeczkis do kadry Litwy. Górnik ponownie stał się kuźnią talentów?
Ryszard Wieczorek: - Wspomniane powołania to efekt tego, co w Zabrzu robimy. Piłkarze dobrej formy nie osiągają przypadkowo, nic nie bierze się z powietrza. Zawodnicy zaakceptowali moje metody pracy, organizację treningów i nieustanne monitorowanie ich aktualnej dyspozycji.

» Zahorski i Konrad Gołoś odbywali już treningi pod okiem Leo Beenhakkera. Wypytywał ich pan o szczegóły pracy z selekcjonerem?
- Nie ma trenera, który nie rozmawia z piłkarzami wracającymi ze zgrupowania kadry. Ale nie pytam ich o środki służące do realizacji myśli taktycznej, tylko o obciążenia, jakie serwowano im na kadrze dzień po dniu. Bo piłkarze nie wiedzą, co poszczególne treningi robią z ich organizmami, a szkoleniowcy właśnie na to powinni zwracać uwagę.

» Kto następny trafi z Roosevelta do kadry?
- Powiem nieskromnie, że mam w zespole kilku takich zawodników, których predyspozycje i zaangażowanie w pracę pozwalają sądzić, że w pewnej perspektywie czasu też dostaną powołania do reprezentacji.

» Czy Zahorski zagra na Stadionie Śląskim w meczu z Belgią?
- Żeby odpowiedzieć, musiałbym znać wyniki badań innych napastników reprezentacji. Większość z nich ma jednak kłopoty z graniem w swoich klubach, a Tomasz występuje w Górniku regularnie i ma świetne przygotowanie fizyczne. A tak swoją drogą ciekawe, gdzie podziali się krytycy, którzy protestowali przeciwko jego powołaniom?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online