Komornicki: Trzeba wybudować duży stadion!

Ryszard Komornicki (fot. drożdżal)- Ja nie mam żadnych wątpliwości. Jeśli buduje się nowy stadion, to nie ma sensu stawiać obiektu na 15 tysięcy. W Zabrzu powinien być stadion dwa razy większy! Ten klub i to miasto na to zasługuje. Górnik gra coraz lepiej. Być może wkrótce znowu będzie występował w europejskich pucharach. Kiedy przyjdzie mu grać z atrakcyjnym zagranicznym rywalem, to kilkutysięczny stadion nie pomieści wszystkich chętnych. A wtedy co? - pyta na łamach „Faktu” Ryszard Komornicki, były piłkarz Górnika, a obecnie trener FC Aarau.

- Kiedy grałem w Górniku i rok w rok zdobywaliśmy mistrzostwo Polski, na nasze mecze przychodziło regularnie po 20-30 tysięcy kibiców. Patrząc na zainteresowanie futbolem na Śląsku, w Zabrzu i w perspektywie Euro 2012 warto postawić 30-tysięczny stadion. Nawet w małej Szwajcarii buduje się duże obiekty. Na nowym, dużym stadionie widać wszystko jak na dłoni. Jest na nim lepsza atmosfera. Tym bardziej, kiedy kibic siedzi sobie pod dachem, na wygodnym krzesełku.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online