Derby z Ruchem w Bytomiu?

Decyzją Departamentu Logistyki Rozgrywek Orange Ekstraklasy Ruch Chorzów nie zagra do 31 marca 2008 roku ani jednego spotkania ligowego na obiekcie przy ul. Cichej. Wszystko przez brak podgrzewanej murawy.  

"Niebiescy" dwa ostatnie ligowe mecze tego roku zagrają na Stadionie Śląskim, ale później… będą sobie musieli poszukać innego obiektu z podgrzewaną płytą. Powód? Na wiosnę na Śląskim zostanie posiana nowa trawa, tak więc rozgrywanie na niej meczów będzie niemożliwe. – Jest to wielki problem i szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie sytuacji, abyśmy na wiosnę grali derby z Górnikiem Zabrze na… stadionie Polonii Bytom! – nie kryje oburzenia Wojciech Grzyb, kapitan Ruchu.

Sprawa jest mocno skomplikowana. 15 grudnia na Stadionie Śląskim zostanie zwinięta przygotowana na mecz z Belgią "tymczasowa" murawa. Na wiosnę gospodarze największego obiektu w Polsce zasieją nową trawę. To oznacza, że na 3 wiosenne spotkania Orange Ekstraklasy (w tym m.in. z Górnikiem Zabrze) włodarze Ruchu będą musieli poszukać kolejnego obiektu z podgrzewaną płytą (na Śląsku takie boiska znajdują się jeszcze na obiekcie Górnika, Odry Wodzisław, a wkrótce - na stadionach Polonii Bytom i Zagłębia Sosnowiec - przyp. red.).

źródło: niebiescy.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]