Janas: W mojej kadrze nie widzę jeszcze miejsca dla Sikory

Właściciel Górnika Marek Koźmiński i trener zabrzan Waldemar Fornalik podsumowując rundę jesienną nie kryli zdziwienia, że wśród zawodników wybranych przez selekcjonera z polskiej ligi nie ma Adriana Sikory.
- Rozmawiałem niedawno z prezesem Górnika Zbigniewem Koźmińskim i nic mi nie mówił o Sikorze - stwierdził Paweł Janas. - Zresztą, nawet gdyby mówił, nie oznaczałoby to, że ja zaraz wysłałbym dodatkowe powołanie. Do kadry na maltańskie zgrupowanie trafili zawodnicy, którzy wpadli mi w oko w lidze oraz europejskich pucharach i którzy stanowili trzon młodzieżówki spisującej się bardzo dobrze, aż do feralnego meczu z Białorusią, w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Nawet awaryjne powołanie Adriana Sikory, na przykład za sygnalizujących problemy zdrowotne Macieja Żurawskiego i Mirosława Szymkowiaka też raczej nie wchodzi w rachubę.

- Maciek Żurawski, tak samo jak Mirek Szymkowiak, wiedział o powołaniu na mecze z Maltą i Litwą od dawna, bo przy okazji spotkań z Włochami oraz Serbią i Czarnogórą informowałem ich o tym - dodaje selekcjoner. - Tydzień temu spotkałem się ze Zdzisławem Kapką, wiceprezesem Wisły i nic nie mówił. Trener krakowian Henryk Kasperczak też nie dzwonił do mnie w tej sprawie. Jednym słowem nic nie wiem o tym, żeby ,Żuraw" czy ,Szymek" mieli z nami nie lecieć. W sobotę grali w ligowym meczu z Lechem. W czwartek pewnie wystąpią przeciwko Valerendze. No chyba, że nie chcą grać w kadrze, ale jeżeli tak, to niech mi to dadzą na piśmie. A wracając do Sikory obserwowałem tego zawodnika w akcji. Wiem, że jest szybki. Gra rok w lidze. Strzelił 10 bramek. Ale nie grał wcześniej w żadnej reprezentacji młodzieżowej. Nie sprawdził się w międzynarodowej konfrontacji. W mojej kadrze nie widzę jeszcze dla niego miejsca.

Pomijając kwestię Macieja Żurawskiego i Mirosława Szymkowiaka można śmiało powiedzieć, że w kadrze Pawła Janasa jest kilku gorszych zawodników od Adriana Sikory. Ale trzeba też pamiętać, że to kadra... Janasa.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]