Jarka wyraźnie się zablokował

Gdy Dawid Jarka strzelił w rundzie jesiennej 10 bramek, zapowiedział walkę o tytuł króla strzelców Orange Ekstraklasy. Jednak od czterech kolejek snajper Górnika nie trafia do siatki. "Killer" wyraźnie się zablokował. – Ale się nie załamałem – podkreśla młody piłkarz, który gwiżdże na brak skuteczności. 

– To wy macie problem – odpowiada na pytanie o "zagubioną" skuteczność napastnik Górnika Zabrze. – Już widzę te tytuły, że Jarka nie strzela, że się zaciął. I w tym wszystkim jest oczywiście sporo prawdy, tyle że to naprawdę nie jest mój kłopot. Ja na to całe zamieszanie i na tymczasowy brak skuteczności, gwiżdżę. To wy, dziennikarze się tym martwcie – zawodnik stawia sprawę jasno.

Ale to nie jest wcale bezczelna deklaracja młodego piłkarza. To raczej przemyślana gra, która ma przynieść efekt w postaci odblokowania i odzyskania skuteczności.

– Gdybym teraz zaczął wszystko roztrząsać i załamywać ręce, dopiero by było – mówi Jarka, choć po chwili przyznaje, że starał się zgłębić problem. – Ale tylko na tyle, na ile było to potrzebne. Do jakich wniosków doszedłem? Przede wszystkim podniosłem się na duchu. Odkąd strzeliłem te dziesięć bramek, zauważyłem, że rywale mocniej mnie pilnują, że mam mniej miejsca na boisku. Mimo to dochodzę do sytuacji strzeleckich – mówi i wymienia zmarnowane sytuacje z czterech ostatnich spotkań...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]