Bukalski: Chcę zostać w Zabrzu

Krzysztof BukalskiTo prawdziwy, piłkarski obieżyświat. Karierę zaczynał w Krakowie, a później występował m.in. na boiskach Belgii, Cypru. Teraz Krzysztof Bukalski, pomocnik Górnika Zabrze, zastanawia się, co będzie robił, gdy zawiesi buty na kołku. 

- Zawsze mogę zająć się handlem nieruchomościami. Nie ukrywam, że jako zawodnik "prochu" już nie wymyślę i świata nie podbiję. Dlatego teraz muszę na spokojnie przemyśleć, co chcę dalej osiągnąć. Mam kilka możliwości i nie ukrywam, że chętnie pozostałbym w Zabrzu - twierdzi pomocnik Górnika Krzysztof Bukalski.

- Jaka będzie pana przyszłość w Górniku?
- Moja piłkarska kariera dobiega końca. W Górniku jako zawodnik się już nie spełnię. Możliwości kondycyjne już nie te, w końcu człowiek ma na karku prawie czterdziestkę. Rozmawiałem w czerwcu z zarządem na temat mojej roli w drużynie i pozytywnie zapatruję się na dalszą współpracę z tym klubem. Po wypełnieniu kontraktu zawodniczego mam nadzieję, że otrzymam od włodarzy jakąś konkretną propozycję, ale na razie nie ma co się śpieszyć.

- Dla takiego rutyniarza nie ma już miejsca w składzie Górnika?
- To żadne zaskoczenie. Mam już swoje lata, a w tak dobrze poukładanym klubie jak obecnie Górnik Zabrze myśli się o przyszłości. Trzeba zwolnić miejsce w podstawowej jedenastce młodym, perspektywicznym graczom, dlatego naturalną koleją rzeczy jest to, że tacy piłkarze jak ja lądują na ławce. Trener Wieczorek jednak nie rezygnuje z moich usług i jeśli zespołowi potrzebny jest spokój i doświadczenie, to sięga po mnie w meczach młodej ekstraklasy czy pucharach.

- Chciałby pan zastąpić obecnego trenera?
- A kto nie chciałby prowadzić takiej drużyny jak Górnik?! Oczywiście żartuję, bo pozycja trenera Ryszarda Wieczorka jest niezagrożona. Poza tym nie mam odpowiednich uprawnień do prowadzenia drużyny I-ligowej. Skończyłem na razie kurs drugiej klasy i muszę się jeszcze "obronić", dlatego na razie o prowadzeniu zabrzan mogę tylko pomarzyć.

- Nie ciągnie pana na stare śmieci?
- Nie ukrywam, że jestem bardziej związany z Krakowem. To tutaj mam rodzinę, tutaj się wychowałem. W Zabrzu jednak przeżyłem wiele miłych chwil i zostawiłem tutaj kawał zdrowia. Nie chcę się rozstać z tym klubem. Jeśli chodzi o jakiekolwiek propozycje z Krakowa, to jest cisza. Poczekamy, zobaczymy. Na pewno nie podejmę decyzji zbyt szybko. Nawet gdyby w piłce mi się nie powiodło, to mam jeszcze firmę związaną z nieruchomościami, więc mam gdzie wrócić, gdyby coś się nie udało.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online