To nie będzie przystawka

Kibice Górnika Zabrze ostrzą już sobie zęby na mecze z Wisłą Kraków i warszawską Legią, ale na pewno nie zabraknie ich na trybunach podczas dzisiejszego meczu ekipy Ryszarda Wieczorka z Widzewem Łódź. 

- Dla nas ten mecz jest najważniejszy, bo jest pierwszy w kolejności. Przyznam, że irytuje mnie lekceważące podejście do Widzewa, a słyszałem już stwierdzenia, że to będzie łatwa przeszkoda. To nie jest przystawka przed głównym daniem, tylko trudne ligowe spotkanie - mówi kapitan Górnika, Jerzy Brzęczek. - Widzew z kolejki na kolejkę gra lepiej, wyraźnie łapie właściwy rytm i na pewno punktów nie odda za darmo.

Trener zabrzan zastanawiając się nad składem na spotkanie z łodzianami, najwięcej czasu poświęci pewnie zestawieniu ataku. O tym, czy zagra Tomasz Zahorski, który czuje w nogach bieganie przez niemal cały mecz po grzęzawisku w Belgradzie, zadecydują w dużej mierze wyniki testów medycznych, mających wykazać między innymi zakwaszenie mięśni u napastnika.

- Chłopak zagrał ponad 70 minut w Belgradzie na bardzo ciężkiej nawierzchni i to musiało kosztować go sporo sił. Nawiasem mówiąc wiemy, że był przewidziany do wejścia przeciwko Serbii, ale dopiero na drugą połowę, kontuzja Kosowskiego te plany skorygowała - opowiada kierownik drużyny Jan Zieleźnik, który "przejął" piłkarza z lotniska dopiero wczoraj po godzinie 17.

Trener Wieczorek ma jednak w kim wybierać, gdyby siły imponującego ostatnio skutecznością Zahorskiego były zbyt nadszarpnięte. Na przełamanie impasu liczy na pewno Dawid Jarka, którego dogonili już konkurenci do korony króla strzelców. W kolejce stoi też Tomasz Moskal, wyraźnie odzyskujący wysoką formę.

- Nieważne kto strzela, ważne są zwycięstwa - zgodnie powtarzają wszyscy napastnicy Górnika, ale w ostatnich dniach twardo rywalizowali o miejsce w ataku, który będzie nękał defensywę łodzian.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online