Wieczorek: Nie jesteśmy brutalami

Ryszard WieczorekTrener Górnika Zabrze, Ryszard Wieczorek, przygotowuje swoich piłkarzy do bitwy z Wisłą.
W środę będziemy mieli tylko przedsmak tego, co czekać nas będzie w niedzielę. Górnik Zabrze kontra Wisła Kraków. Te drużyny najpierw zmierzą się w Pucharze Ekstraklasy, a później w rozgrywkach ligowych. 

- Koniec roku to dla nas ciężki okres - mówi trener Górnika, Ryszard Wieczorek. - Mecze z liderem ekstraklasy, a później czeka nas wyjazd na Legię. Do tego dochodzi już lekkie zmęczenie, kontuzje niektórych piłkarzy.

- Środowy mecz z Wisłą w Pucharze Ekstraklasy potraktujecie ulgowo?

- Na pewno nie wystawię w tym spotkaniu tego, co mam najlepszego - bo najważniejsza jest dla nas liga i późniejsze spotkanie z "Białą Gwiazdą". Ale ci co wyjdą, dadzą z siebie wszystko.

- Czy w niedzielę zagra Tomasz Hajto?

- Chciałbym. Wiem, że ma być wysłane w jego sprawie odwołanie do PZPN-u - bo Tomek żółtą kartę w meczu z Widzewem ujrzał niesłusznie. Do tego dochodzi jeszcze Piotrek Gierczak, który z powodu żółtych kartek także nie może zagrać w kolejnym meczu ligowym. Swoją drogą dość dziwny jest fakt, że arbiter spotkania z Widzewem karał tych zawodników, których kolejna kartka wykluczała z następnego meczu. Oglądałem niedzielne spotkanie Wisły z Zagłębiem w Sosnowcu i muszę przyznać, że arbiter prowadzący to spotkanie pokazał klasę. Dużo walki, ciężki teren, sporo ostrych zagrań, wślizgów - ale kartek niewiele. Arbiter szedł z duchem gry. U nas tego zabrakło. Być może dlatego, że przylgnęło do nas miano brutali. Od początku sezonu prasa pisała, że dużo faulujemy, że nie gramy, a kopiemy i teraz sędziowie zwracają na nas szczególną uwagę.

- Z Wisłą przegraliście pierwsze ligowe spotkanie 0:2. Czas na rewanż?

- Obejrzałem ich ostatnie spotkanie w Sosnowcu. W chwili gdy Zagłębie wyrównało i uwierzyło, że może urwać Wiśle punkt, albo nawet trzy - przegrało. Stracili czujność i rywal od razu to wykorzystał. Umówmy się, że dwie bramki Pawła Brożka - zdobyte w końcówce, nie powinny paść. Na piątym metrze był zupełnie nieobstawiony. Ale klasowy zespół - jakim jest właśnie Wisła - gra do 90. minuty i takie okazje wykorzystuje bezlitośnie. Wystarczy spojrzeć w tabelę - "Biała Gwiazda" tylko dwa razy w tym sezonie zremisowała. Mam nadzieję, że my zagramy z nimi skoncentrowani od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. Bo każda chwila nieuwagi może nas drogo kosztować.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online