Górnik Zabrze - tak było!

* Tuż przed rozpoczęciem sezonu Marek Koźmiński został oficjalnym właścicielem pakietu większościowego akcji Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze. Prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz był gwarantem umowy i obiecał, że miasto przejmie 30 procent akcji od firmy Polind. Do dziś formalnie z przyrzeczenia się nie wywiązał, choć gmina zgodnie z ustaleniami utrzymuje stadion i klubowe obiekty. 
* Ligowa premiera okazała się bardzo udana dla praktycznie nowej drużyny Górnika. W Poznaniu zabrzanie pokonali Lecha Poznań 2:1, po golach Krzysztofa Bukalskiego i Adriana Sikory.

* We wrześniu podopiecznym Waldemara Fornalika wiodło się już gorzej - przyszło im przełknąć gorycz porażki z Amicą na Roosevelta i w Płocku. Zwycięstwo nad Legią (na zdjęciu) wymknęło się zaś już w doliczonym czasie gry.

* Koniec rundy znów był efektowny i Górnik wygrał trzy ostatnie mecze. Jednym z bohaterów był macedoński napastnik Aco Stojkow, który został wybrany najlepszym piłkarzem w meczu z Odrą Wodzisław i w nagrodę otrzymał tradycyjnego koguta.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]