Oświadczenie Stowarzyszenia w związku ze zbliżającym się meczem derbowym z Ruchem Chorzów

Wielkimi krokami zbliża się mecz derbowy pomiędzy Ruchem Chorzów, a Górnikiem Zabrze. W związku z tym faktem Stowarzyszenie „Klub Sympatyków Górnika Zabrze” pragnie zaapelować do władz obydwu klubów o wykazanie inicjatywy dążącej do zniesienia, podczas w/w spotkania, ograniczenia ilościowego dotyczącego kibiców zarówno gospodarzy, jak i gości. Zróbmy wszystko, aby „Wielkie Derby” mógł ujrzeć komplet publiczności!

Wszyscy doskonale wiemy, czym dla kibiców piłkarskich jest Stadion Śląski, kojarzony z wieloma wspaniałymi meczami, nie tylko reprezentacyjnymi, ale również pucharowymi czy ligowymi. Przytoczmy tu choćby ostatni derbowy pojedynek w finale Pucharu Polski w 1968 roku, kiedy to spotkanie oglądało sto tysięcy kibiców! Sprawmy, aby tegoroczne derby, tak jak dokładnie 40 lat temu, zgromadziły na „Śląskim” komplet publiczności!

Dlatego raz jeszcze apelujemy do obu klubów o włączenie się w działania mające na celu zniesienie limitu widzów na to spotkanie. Jesienne derby w Zabrzu pokazały jak wielkie jest zapotrzebowanie na „Wielkie Derby”, a mecz odbywający się na Stadionie Śląskim pozwala to zapotrzebowanie w pełni zaspokoić. Niech ten mecz stanie się jednym z najważniejszych meczów ligowych w Polsce w ciągu ostatnich lat, nic tak nie elektryzuje piłkarzy i kibiców jak mecz dwóch wielkich drużyn przy komplecie publiczności.

Brak ograniczeń nałożonych na widownię nie tylko jest gwarantem powrotu „Wielkich Derbów” w dawnym stylu, gdzie piłkarski klasyk pomiędzy Górnikiem a Ruchem oglądało kilkadziesiąt tysięcy kibiców, ale jest także niepowtarzalną możliwością reklamy Stadionu Śląskiego jako kandydata do goszczenia drużyn europejskich podczas Mistrzostw Europy w roku 2012. Namacalny dowód w postaci wspaniałego, ligowego widowiska z udziałem kilkudziesięciu tysięcy kibiców jest zdecydowanie lepszą reklamą niż setki spotów, naklejek czy artykułów prasowych.

Niejednokrotnie miliony widzów przed telewizorami i tysiące na stadionach mogły słyszeć naszą pieśń „Zagraj, zagraj jak za dawnych lat...”. Dajmy zatem możliwość piłkarzom obu wielkich i zasłużonych klubów, by zagrały przed publicznością „(...) jak za dawnych lat...”

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie „Klub Sympatyków Górnika Zabrze”

Do wiadomości: Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Sportu, Prezydent Miasta Zabrze, Górnik Zabrze S.S.A, Urząd Miejski w Zabrzu, Śląski Urząd Wojewódzki, Prezydent Miasta Chorzów, Koordynatorzy ds. Euro 2012 przy Ministerstwie Sportu, Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa S.A., Śląski Związek Piłki Nożnej, Dyrekcja Stadionu Śląskiego, K.S. Ruch Chorzów, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Sportowe Fakty, Dziennik Zachodni, Dziennik Sport, Rzeczpospolita, Fakt, Polska Agencja Prasowa, Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza, Canal+, Polsat Sport, Futbol.pl, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, Nowiny Zabrzańskie, Echo Miasta, Polskie Radio, Radio Katowice, Radio ZET, Radio Eska, RMF Fm, Radio Planeta, Antyradio, Telewizja Katowice.

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]