Szuster: popełniłem kilka błędów

Ryszard Szuster przed rokiem obejmował stanowisko prezesa Górnika Zabrze...
- Popełniłem kilka błędów - przyznaje się "Super Expressowi" prezes zabrzan, Ryszard Szuster.
Przed rokiem zastąpił na fotelu prezesa zabrzańskiego klubu, Eugeniusza Postolskiego. Wraz z nim pojawił się w klubie potężny sponsor Alianz Polska.  

- Jedno jest pewne firma, która się z nami związała to jeden z największych sponsorów prywatnych w I lidze - mówi Szuster. - Nie liczę Spółek Skarbu Państwa - jak w przypadku GKS-u Bełchatów czy Zagłębia Lubin.

- Pojawiły się plotki, że taki sponsor zapewnił Górnikowi super-budżet. Mówi się o kwotach od 5 do 20 milionów złotych rocznie.

- Teraz jak spotykam prezesów innych klubów - witają mnie słowami: milioner z Zabrza. Kwoty nie mogę zdradzić, ale mamy stabilny budżet, który plasuje nas w pierwszej szóstce ekstraklasy.

- Czyli rok pracy i same sukcesy.

- Bez złośliwości. Były wpadki. Moim potknięciem było ściągnięcie Marka Motyki. Kolejny raz tego szkoleniowca nie zatrudnię. Jest to trener typu - jeżeli było zwycięstwo - to ja wygrałem, jak była porażka, to przegrała drużyna. Poza tym za późno zorientowałem się w ubiegłym sezonie, że w szatni jest grupa piłkarzy, która chce Górnika spuścić do II ligi.

- O kogo chodzi?

- Tych piłkarzy nie ma już w klubie. Są to niektórzy z tych, którzy odeszli przed tym sezonem. Ale nikt nie zaprzeczy, że sukcesem było przed rokiem utrzymanie Górnika w ekstraklasie.

- A sprawa piłkarza Dawida Jarki, który oskarżył działaczy o sfałszowanie kontraktu?

- Wydział Dyscypliny PZPN rozstrzygnął spór na naszą korzyść. Jeszcze raz powtórzę: w Górniku tylko jeden piłkarz ma zapisaną w kontrakcie kwotę tzw. odstępnego - i nie jest to Jarka. Nikt nie będzie dyktował Górnikowi za ile mam sprzedawać piłkarzy. O tym decyduje rynek.

- Kibice liczyli, że Ryszard Szuster jako były menedżer ściągnie do klubu same gwiazdy.

- Są przecież Tomek Hajto i Jurek Brzęczek. To są gwiazdy! Zapytam się: kto przed rokiem słyszał o takich piłkarzach jak Pazdan czy Malinowski? Dziś są znani. Poza tym Pazdan i Zahorski są powoływani do kadry Leo Beenhakkera. Ściągnęliśmy kilkunastu młodych piłkarzy i jak na razie - poza Adamem Marciniakiem - wszyscy się sprawdzili. Zresztą liczę, że Adam jeszcze "wystrzeli". Teraz, zimą też nie zrobiliśmy głośnych transferów, ale udało się sprowadzić np. 23-letniego serbskiego pomocnika, Marco Bajića. To olbrzymi talent.

- Przed rokiem obiecał pan, że w 2012 roku Górnik zdobędzie mistrzostwo Polski. Dotrzyma pan słowa?

- Tak długo nie będziemy czekać. Jeżeli uda się, sięgniemy po mistrzostwo wcześniej. Natomiast w 2011 - będziemy już grać na nowym stadionie o pojemności ponad 30 tys. widzów. Tutaj niczego nie da się przyspieszyć.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]