Nawet Hajto się nie śmieje

W Esteponie Tomasz Hajto lubi dokuczać Sebastianowi Nowakowi i Tomaszowi Laskowskiemu. - Dajcie bramkarza - często śpiewa. Jednak gdy do bramki wchodzi Boris Pesković przestaje żartować.
Tomek, na dwadzieścia strzałów, dwa razy trafia i dlatego ze mnie się nie śmieje - wyjaśnia Pesković zmienne zachowanie Hajty. Ten po nieudanych interwencjach Nowaka i Laskowskiego śmieje się do łez, a nawet wraz z Jerzym Brzęczkiem tarza z radości w trawie.

- Nie robi tego złośliwie. Chce tylko, żeby było wesoło - tłumaczy kolegę Pesković, który jako jedyny z trójki bramkarzy potrafi zamknąć usta liderowi obrony Górnika. - Jak ja stoję w bramce to mówię Tomkowi: "Dajcie dobrego strzelca".

Słowak dał szkołę, "Gianniemu" i nie tylko jemu, w trakcie treningu rzutów wolnych. - Robię wszystko, żeby być w jak najlepszej dyspozycji na rundę wiosenną - mówi Pesković.

- Na początek gramy z Lechem Poznań i Ruchem Chorzów, a takie mecze mobilizują. Rok temu nie dogadałem się z chorzowianami. Umówiliśmy się na kilka rzeczy, ale na papierze wyglądało to inaczej. Cieszę się więc, że po jesieni prowadzę z Ruchem 1:0. Teraz chcę ten wynik poprawić - deklaruje bramkarz.

Pesković nie jest jednak pewny miejsca w pierwszej jedenastce. Na zajęciach prezentuje się lepiej od kolegów, ale w meczu sparingowym z Metalurgiem Zaporoże puścił dwa gole, podczas gdy Nowak zachował czyste konto.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]