Obrona Górnika coraz niższa

Kontuzja Marisa Smirnovsa i sprzedaż Sławomira Jarczyka do Wisły Płock sprawiły, że wiosną obrona Górnika Zabrze będzie niższa o 29 centymetrów. Zgrupowanie w Hiszpanii pokazuje, że to może być duży problem. Przez niskich defensorów Górnik już stracił 3 gole w sparingach. 

- Celowo obniżyłem defensywę – przekonuje jednak trener Ryszard Wieczorek dając do zrozumienia, że formacja, która teraz wydaje się być piętą achillesową Górnika, za chwilę stanie się murem nie do przebicia. Na razie jednak nic na to nie wskazuje. W spotkaniach z Metalurgiem Zaporoże (1:2) i Ham Kam (4:4) każda wrzutka w pole karne oznaczała popłoch w zabrzańskiej defensywie. – Zgoda, ale sparingi to jest czas na naukę. Analizowałem dokładnie mecz z norweskim Ham Kam, bo właśnie w nim błędy widać najlepiej. Nie chcę mówić o nazwiskach, ale po jednej z wrzutek nasz niski obrońca nie skoczył, bo uznał: „ że jakoś to będzie”. W lidze pewnie by tego nie zrobił, ale i tak mam pretensje. Dziś musimy kształtować odpowiednie nawyki, niska obrona tego wymaga – przyznaje szkoleniowiec.

Błędy w kryciu, w meczu z Norwegami przytrafiały się Tadasowi Papeckysowi, ale to nie jest tak, że winny utraty bramek jest wyłącznie Litwin. Tomasz Hajto co rusz musiał upominać kolegów na boisku przypominając im o odpowiednim ustawieniu się na boisku. – Jeszcze raz pytam kto miał być na długim słupku – mówił, w spotkaniu z Ham Kam, Hajto. I choć nie wskazał nikogo palcem wiadomo było, że chodzi o prawego obrońcę Patrika Pavlendę, najniższego z defensorów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online