Rekordowy sparing

Być może nawet ponad 10000 widzów obejrzy piątkowy sparing zabrzan z Wisłą Kraków.
Jutro Górnik pierwszy raz tej zimy pokaże się na stadionie przy ul. Roosevelta. O godzinie 18.00 jedenastka Ryszarda Wieczorka zagra niezwykle prestiżowy sparing z krakowską Wisłą. - Dla mnie najważniejsze, że zagramy z bardzo dobrym rywalem. Taki mecz tydzień przed ligą jest nam potrzebny. Wynik? Mamy wygrywać w lidze, ale oczywiście chcielibyśmy pokonać lidera ekstraklasy. Przyjdzie pewnie sporo widzów, drużynie taki sukces też dodałby pewności siebie - mówił jeszcze podczas zgrupowania w Hiszpanii trener Wieczorek. Zabrzanie wczoraj około północy wrócili do Polski. W Esteponie odbyli jeszcze poranny trening. Dziś po południu powinni pojawić się na stadionie, by o 16.00 przeprowadzić trening.
- Biletów na mecz z Wisłą nie sprzedajemy. Wstęp jest wolny. Dlatego trudno przewidzieć ilu kibiców zechce wybrać się na stadion. Pamiętam jednak, co działo się latem, kiedy przed liga graliśmy sparing z GKS Katowice. Było około 8000 kibiców. Widząc co się dzieje przy sprzedaży biletów i karnetów oraz zainteresowanie naszymi meczami, spodziewamy się nawet 10000 kibiców. Przyciąga też marka rywala. W końcu z Wisłą wiosną już nie zagramy - dodaje dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. Przeciwko Wiśle drużyna Ryszarda Wieczorka grała dwa razy jesienią ubiegłego roku. Przegrana 0-3 była zresztą ostatnim meczem granym w 2007 roku na stadionie w Zabrzu. – Oczywiście nie traktujemy sparingu jako rewanżu za ligę. Bardziej interesuje nas wszystkich jak zespół prezentuje się na ostatniej prostej przed wznowieniem rozgrywek.
W każdym razie na stadion warto przyjść mniej więcej 40 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra, bowiem o tej porze powinna rozpocząć się oficjalna prezentacja drużyny na rundę wiosenną. W tym wszystkich zawodników pozyskanych podczas zimowej przerwy, czyli Sebastiana Nowaka, Patrika Pavlendy, Marko Bajića i Mariusza Magiery. Górnik dograł też szczegóły nowej umowy z Borisem Peskovicem. Obecna kończy się w czerwcu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]