Wieczorek: Martwi mnie Gierczak

Rozmowa z Ryszardem Wieczorkiem, trenerem Górnika.
» Jakieś zmartwienie sześć dni przed pierwszym meczem rundy wiosennej?
- Jedno: zdrowie Piotrka Gierczaka. Poczuł w piątkowym meczu z Wisłą kłucie w łydce. Na razie nie było okazji, by zrobić dokładne badanie. Stanie się to dziś. Oby nie było żadnego naderwania włókien mięśniowych, bo to oznaczałoby przerwę w grze. A kto był na meczu, ten widział, że Piotrek prezentuje się obecnie bardzo dobrze. To byłaby spora strata.

» Duet środkowych pomocników już pan wybrał?
- Nie będzie tak, że jest pierwsza dwójka i zmiennik. W trójkącie Brzęczek-Gierczak-Danch możliwy jest każdy układ personalny, bez wpływu na jakość gry na murawie. Wiele będzie zależało choćby od tego, z kim zagramy. I każdy wariant ma ogromne zalety. A jest jeszcze Bajić, który z każdym miesiącem będzie coraz lepszy.

» Ondoa narobił sporo zamieszania
- Pokazał się z bardzo dobrej strony. Przyjechał ledwie w środę, warunki atmosferyczne na pewno nie są dla niego wymarzone, a jednak przekonał, że warto mu się przyglądać. Szybki, dobry technicznie, potrafi dograć i sfinalizować akcję. Typ napastnika podobny do Dawida Jarki, świetna lewa noga. Teraz będą rozmawiali działacze.

» Z Wisłą - oprócz Tomasza Zahorskiego - nie grał jeden piłkarz regularnie pojawiający się jesienią na boisku. To Marius Kiżys.
- Tomek Zahorski miał drobną dolegliwość. Kiżys? Na prawie stronie pomocy mam trzech kandydatów do gry. Są to Gołoś, Malinowski i Litwin właśnie. Nie przypuszczałem, prawdę mówiąc, że Konrad zdąży na ligę. Jego gra jeszcze nie jest oczywiście optymalna, bo przerwę miał długą, ale jest zdrowy i biorę go pod uwagę. Trzech prawych pomocników w jednym meczu nie chciałem wystawiać, a Kiżysa chciałem zobaczyć na boisku 90 minut. Dlatego zagrał w Rybniku.

» Z młodzieży najciekawiej prezentuje się Wodecki. Kto oprócz niego?
- Bardzo duże postępy robi Mariusz Gancarczyk, który gra w obronie. Z jego gry jestem naprawdę zadowolony.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]