Górnik Zabrze: minimum ósme miejsce

Od kiedy latem 2007 roku do Górnika Zabrze - obchodzącego w tym roku 60-lecie - weszła ubezpieczeniowa Allianz apetyty kibiców wyraźnie wzrosły, chociaż zarówno trener jak i zarząd klubu cały czas mówią ostrożnie o trwającym procesie budowy zespołu, który mistrzem Polski ma zostać w roku 2012. 

Widomym znakiem poprawy finansowej kondycji klubu jest m.in. nowy stadionowy zegar. Przez ostatnie lata obiekt Górnika był pozbawiony takiego urządzenia.

"Celem wpisanym na ten sezon w kontraktach piłkarzy jest zajęcie ósmego miejsca w lidze. Ale to minimum, bowiem aspirujemy do zakończenia sezonu w czołowej szóstce tabeli Orange Ekstraklasy" - powiedział prezes Górnik, Ryszard Szuster.

Do końca marca Allianz poprzez spółki zależne ma stać się większościowym udziałowcem Górnika (w miejsce miasta Zabrze).

Górnik pozyskał zimą bramkarza Sebastiana Nowaka (Ruch Chorzów), słowackiego obrońcę Patrika Pavlendę i serbskiego rozgrywającego Marko Bajica. Z Wisły Kraków wrócił obrońca Mariusz Magiera.

Nie zagrają w zabrzańskich barwach wiosną pomocnik Krzysztof Bukalski (zakończył karierę) oraz obrońcy Sławomir Jarczyk (Wisła Płock) i Adam Marciniak (wypożyczony do Śląska Wrocław).

Piłkarze byli w lutym na zgrupowaniu w Hiszpanii. Trener Ryszard Wieczorek trochę się martwił brakiem sparingu z silnym rywalem, bowiem nie doszedł do skutku mecz z azerskim Neftczi Baku.

Po powrocie do kraju zabrzanie na własnym stadionie w obecności siedmiu tysięcy kibiców pokonali w towarzyskim spotkaniu lidera ekstraklasy krakowską Wisłę 3:0. W tym pojedynku zadebiutował młody kameruński napastnik Yannick Ondoa. Trener Wieczorek chwalił go za szybkość i niewykluczone, że zawodnik ten jeszcze przed rundą wiosenną zasili zabrzański atak.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online