Serbski następca Brzęczka

Serb Marko Bajić jest szykowany na następcę Jerzego Brzęczka. Wobec tego, że lider drużyny ma 36 lat i coraz większe kłopoty z regeneracją sił, Bajić może zastąpić go już w inaugurującym wiosnę meczu z Lechem Poznań.
Bajić już teraz lepiej strzela niż ja - chwali młodszego kolegę Jerzy Brzęczek. - Poza tym to jest chłopak, który ma potencjał. W każdym jego ruchu widać, jak wiele już potrafi. Ma przegląd pola, dużo widzi na boisku, świetnie radzi sobie w tłoku, potrafi przenieść ciężar gry na wolny sektor boiska - dodaje Brzęczek.

Bajić odwzajemnia komplementy, które słyszy z ust starszego i sławniejszego kolegi. - Wiem, że Brzęczek to bardzo dobry piłkarz. Grał w reprezentacji olimpijskiej, która zdobyła srebrny medal w Barcelonie. Zaliczył wiele występów w kadrze. Jeśli mu dorównam, będę najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem - mówi Bajić, który wiedzę o Brzęczku posiadł w hotelowym pokoju w Hiszpanii, gdzie Górnik był na zgrupowaniu. - Miałem pokój z Tomkiem Hajto. Wiele opowiadał mi o historii Górnika, a także o Jurku. I bardzo mu jestem za to wdzięczny, bo wiedza o liderze środka pola może mi tylko pomóc. Jeśli mam być taki jak Brzęczek, to każda informacja się przyda - przyznaje Marko Bajić

Serb zdradza jednak, że dla niego wzorem do naśladowania nie jest Brzęczek, lecz Tomasz Zahorski. - To modelowy przykład kariery. Zahorski pokazuje, że można szybko wspiąć się na szczyt. Ja też tego chcę. Nie jest powiedziane, że teraz mam jedynie terminować u boku Brzęczka, a dopiero za jakiś czas kierować grą. Gdyby udało się wcielić w rolę lidera wcześniej, to nie miałbym nic przeciwko - zauważa piłkarz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online