Super Express: Kasperczak w Górniku?

"Super Express" był świadkiem rozmów, jakie przeprowadził prezes Górnika Ryszard Szuster z Henrykiem Kasperczakiem. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się wielki powrót "Henryego" do Zabrza.W tym mieście się urodził i tutaj rozpoczynała się jego piłkarska kariera (w Stali Zabrze). 

- Dla Górnika byłem za słaby - żartował kiedyś Kasperczak, pytany, dlaczego nie wylądował na Roosevelta. - Dlatego poszedłem do Stali Mielec.

Jednak co się odwlecze, to... Teraz na Roosevelta były selekcjoner reprezentacji Senegalu pojawić się ma jako trener lub dyrektor sportowy i generalny menedżer klubu. Gdyby sprawdziła się ta druga wersja, pod jego skrzydłami pracowałby Ryszard Wieczorek - obecny szkoleniowiec.

Rozmowy na ten temat toczą się od chwili, gdy Kasperczak powrócił do kraju po nieudanym występie Senegalu w Pucharze Narodów Afryki. Szuster i "Henry" rozmawiali już kilka razy. Za miejsce spotkań obrali jeden z zabrzańskich lokali. Tutaj zostali przez "SE" namierzeni!

- Skąd macie takie fotki? - dziwił się prezes zabrzan, gdy dowiedział się, że został przez "SE" przyłapany. Był wyraźnie zmieszany i zaskoczony. Szybko jednak opanował się i wymyślił dla nas bajeczkę: - Z Henrykiem Kasperczakiem znamy się od wielu lat, spotkaliśmy się w Warszawie na walnym zjeździe PZPN i wtedy umówiliśmy się, że jak trener będzie w Zabrzu, to spotkamy się na kawie.

Czyżby Kasperczak zawitał do Zabrza tylko po to, by wypić małą czarną z prezesem Górnika? Rozmowa obu panów trwała bardzo długo.

- Trener Kasperczak przyjechał do Zabrza odwiedzić matkę - tłumaczy prezes Szuster. - Był na grobach bliskich. A przy okazji spotkał się ze mną. O czym rozmawialiśmy? Temat był jeden: polska piłka nożna - ucina.

Kasperczak byłby dla Szustera łakomym kąskiem. Firma Alianz Polska, która zainwestowała w Górnika, ma wielkie ambicje związane ze śląskim klubem, którego budżet to ponoć ok. 18 milionów złotych. Mówi się o walce o mistrzostwo Polski. Bezrobotny od niedawna "Henry" te plany może zrealizować...

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online