"Jacyś z Górnika"

Franciszek Smuda, trener Lecha, wyżalił się poznańskiemu korespondentowi ”Gazety”. „Dziwi mnie jak w kadrze postępują z Rafałem Murawskim. Jak jesienią trzeba było grać z Serbią, to pojechał na to trudne spotkanie i spisał się świetnie przez 90 minut. A teraz pojechał na zgrupowanie i w dwóch meczach z Finami i Czechami dali mu pograć po parę minut. Nie było dla niego miejsca na boisku, a było dla jakichś z Górnika Zabrze, których nazwisk nawet nie znam. Dla mnie to niezrozumiałe” - stwierdził Smuda.

Tak się składa, że Lech już za parę dni rozpoczyna ligową wiosnę właśnie meczem w Zabrzu. Smuda tym tekstem wykonał za Ryszarda Wieczorka dużą część przedmeczowych przygotowań - tych dotyczących motywacji. Trener Górnika nie musi już puszczać swoim chłopakom ”Braveheart”, albo zabierać ich na walki kogutów (nawet nie wiem, czy są takie na Śląsku). Wystarczy, że Zahorskiemu, Pazdanowi czy Pawelcowi zacytuje w szatni słowa Smudy... Jestem przekonany, że ci ”jacyś z Górnika” wyjdą na plac z zaciśniętymi szczękami i przekrwionymi oczyma... Oj, czuję, że w Zabrzu może być ostro!

Franciszek Smuda zawsze znany był z tego, że mówi co myśli. Zdarza się, że miewa niekontrolowane wybuchy wściekłości. Ciekawe czy po meczu w Zabrzu Smuda będzie mieć powody do frustracji?

autor: Paweł Czado / czado.blox.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online