Forum
 

Ostatki na Roosevelta

Piłkarze Górnika Zabrze odbyli wczoraj ostatni w tym roku trening na stadionie przy ul. Roosevelta. Teraz zajęci będą tylko Adrian Sikora i Mateusz Bukowiec. Pierwszy z nich w poniedziałek wylatuje z reprezentacją Polski na Maltę i ma szansę być - po Niedzielanie i Bledzewskim - trzecim w ostatnich kilkunastu miesiącach piłkarzem Górnika debiutującym w kadrze. Również na południe Europy wybiera się Mateusz Bukowiec, zaproszony przez Inter Mediolan na treningi juniorów klubu z San Siro. - Jak jest okazja, to niech jedzie i zobaczy trochę wielkiej piłki. Oczywiście o żadnym transferze nie ma mowy - uważa prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.
Działacze Interu zobaczyli nastolatka z Zabrza podczas turnieju reprezentacji do lat 18, który kilka tygodni temu obył się we Francji. Wówczas skojarzyli, że głównym udziałowcem w Górniku jest Marek Koźmiński, współpracujący z Interem. - Nie chcemy nadawać tej sprawie wielkiego rozgłosu, bo chodzi tylko o kilka treningów z jego rówieśnikami. Mateusz przyjedzie we wtorek i będzie we Włoszech do końca tygodnia - twierdzi Marek Koźmiński, przebywający obecnie wspólnie z Waldemarem Fornalikiem w Brescii.
Szkoleniowiec Górnika przyglada się treningom klubu, w którym swego czasu występował Koźmiński-junior. W trakcie weekendu zobaczy mecze Modena - Brescia i Chievo - Roma, by przyszły tydzień spędzić w Udninese. W ciągu najbliższych dwóch tygodni ma się wyjaśnić sprawa przylotu do Zabrza piłkarzy oglądanych przez Koźmińskiego w Brazylii.
Prawdopodobny wariant zakłada przylot trzech graczy, w tym jednego, którego transfer pokryłby fundusz inwestycyjny z Lichtensteinu. Miałby sięgać ok. 400 tysięcy euro.
Zabrzanie dostali wolne do 8 stycznia. Tego samego dnia rozpoczną serię badań lekarskich w katowickiej AWF. 12 stycznia powinni pierwszy raz wyjść na boisko. Nie jest planowane żadne zgrupowanie w kraju. Dopiero 16 lutego pojadą na blisko dwa tygodnie do Włoch (do 28 lutego), by zagrać tam dwa mecze sparingowe. - Mam nadzieję, że z zespołami Serie A, które zawsze w czwartki grają mecze kontrolne - dodaje Marek Koźmiński.

źródło: Sport
nadesłał: Adam_R-Śl.Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online