Magiera: sodówka mi nie uderzy

Mariusz Magiera, to kolejny po Łukaszu Piszczku i Adamie Danchu piłkarz, który futbolowego rzemiosła uczył się w Gwarku Zabrze, a teraz dostaje szansę w kadrze Leo Beenhakkera.
Mariusz z tej trójki jest najbardziej anonimowy. Dlaczego? Bo w ostatnich 9 miesiącach zagrał w lidze... dwa mecze i od razu trafił do reprezentacji. 
- Dziwne jest to życie piłkarza - mówi Mariusz. - Przez pół roku pobytu w Wiśle, nie zaliczyłem ani jednego meczu ligowego, w Zabrzu zagrałem dwa razy i jestem w reprezentacji!
Ale obrońca Górnika nie wygląda na takiego, komu z powodu powołania miała uderzyć do głowy tzw. "sodówka".
- Miałem szczęście, że trener Beenhakker oglądał nasz mecz z Jagiellonią - mówi. - Zagraliśmy dobre spotkanie i stąd dodatkowe powołanie dla mnie i Adama (Dancha, red.).
Nawet to, że w poniedziałek musiał się zerwać z łóżka o trzeciej w nocy, przed podróżą z Zabrza do Szczecina, nie było problemem. W meczu z zespołem "stranieri" było więc trzech "Gwarków" z Zabrza, bo z Berlina dotarł Łukasz Piszczek.
- To chyba dobrze świadczy o klubie z Zabrza i o pracy trenera Janusza Kowalskiego - uśmiecha się Mariusz, podkreślając, jak wiele się w Gwarku nauczył.
Do tematu "kadra" Mariusz podchodzi spokojnie.
- Myślę, że selekcjoner traktuje powołania nowych jako próbę i inwestycję na przyszłość - ocenia. - A ja się cieszę, że pot wylany na treningach nie idzie na marne. A po tym powołaniu mam motywację do jeszcze cięższego treningu.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online