Górnik - fabryka kadrowiczów

W ciągu pół roku aż siedmiu piłkarzy Górnika sprawdził Leo Beenhakkera. Z pozostałych pierwszoligowych klubów Górnego Śląska i Zagłębia raptem jednego. Dlaczego?
Asystenci Beenhakkera, Bogusław Kaczmarek i Adam Nawałka, wyjaśniają, że Górnik stanowi modelowy przykład udanej współpracy. Chwalą zabrzański klub za selekcję i prawidłowe prowadzenie zawodników. - Atutem Górnika jest nie tylko trener Ryszard Wieczorek, ale i jego asystent Marek Kostrzewa. On, jak mało kto, potrafi znaleźć wspólny język z młodymi - zachwala Kostrzewę Kaczmarek. Ale w tym akurat nie ma niczego dziwnego. Panowie przez wiele lat ze sobą współpracowali. W kilku kolejnych klubach Kostrzewa był asystentem Kaczmarka. Obaj wciąż często się kontaktują, wymieniają uwagi, a Kaczmarek na bieżąco jest informowany o formie piłkarzy Górnika.

- Nie posunąłbym się do stwierdzenia, że powołania dla zabrzan to efekt znajomości - mówi działacz Ruchu, Dariusz Gęsior, niejako uprzedzając pytanie o bliską znajomość Kostrzewy z Kaczmarkiem. - W końcu Górnik jesienią grał naprawdę bardzo dobrze. Zresztą w kadrze za obserwacje na Śląsku odpowiadał Nawałka - dodaje Gęsior.

Co jednak kryje się pod hasłem selekcja i odpowiednie prowadzenie? Co takiego Górnik w sobie ma, czego nie mają inne kluby Śląska i Zagłębia? Po pierwsze, z pewnością to, że organizmy piłkarzy Górnika są stale monitorowane. Wieczorek lubuje się we wszelkiego rodzaju badaniach. Uważa że są one podstawą dobrego przygotowania, dlatego w Górniku nie żałują na badania pieniędzy. - Już w Kielcach potrafiłem przygotować piłkarzy dla reprezentacji - przypomina Wieczorek, rzucając nazwiska Pawła Golańskiego, Grzegorza Bonina czy Marcina Kaczmarka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online