Leo Beenhakker dobrze pamięta Górnika z 1987 roku

Sporym wydarzeniem była w minionym tygodniu wizyta w Zabrzu trenera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. Przyjechał on zobaczyć mecz Górnika z Jagiellonią Białystok.
- Znam trenera Beenhakkera. Mieliśmy okazję trochę porozmawiać. Wiele słyszał o wspaniałej atmosferze panującej w Zabrzu podczas meczów. Teraz miał okazję się o tym przekonać. Bardzo ją chwalił - mówi Ryszard Szuster, prezes Górnika.

Nie był to pierwszy kontakt słynnego trenera z zabrzańskim klubem. W 1987 roku w II rundzie Pucharu Europy Mistrzów Krajowych Górnik grał z Realem Madryt, którego trenerem był Beenhakker. W pierwszym meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie Real wygrał 1:0. W rewanżu na Stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie, Górnik w drugiej połowie prowadził 2:1, po kapitalnej bramce Piotra Jegora (pierwszą zdobył Krzysztof Baran). Jednak ostatecznie Real wygrał 3:2 i awansował do ćwierćfinału. Trenerem Górnika był wtedy Marcin Bochynek.

- Z Beenhakkerem spotkałem się w Warszawie podczas konferencji trenerów. Wspominaliśmy te mecze. Mówił, że Górnik był wtedy dobrą drużyną i piłkarze Realu musieli włożyć wiele sił, aby awansować dalej - wspomina Marcin Bochynek.

Podczas pobytu w Zabrzu Beenhakker oglądając w sali pucharowej pamiątki Górnika, dostrzegł kryształową statuetkę jaką zabrzańscy piłkarze dostali w Madrycie od Realu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online