Jarka upiorem Cracovii

Dawid Jarka po dłuższej strzeleckiej „amnezji” przypomniał sobie o strzelaniu goli. Przebudził się na stadionie Cracovii, kiedy dwa razy trafił w meczu o Puchar Ekstraklasy. Potem dołożył gola w spotkaniu ligowym z Jagiellonią. Teraz... 

– Lepiej gra cały zespół, stwarzamy o wiele więcej sytuacji, więc i mnie będzie łatwiej. Lubię grać z Cracovią. Nie wiem z czego to wynika, ale w meczach z nimi piłka często po moich strzałach wpada do siatki... – Jarka swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie zdobył 21 kwietnia ubiegłego roku na ulicy Kałuży. – Tylko, że wtedy przegraliśmy. Taki układ mnie nie interesuje. Wolę wynik z jesieni – dodaje zabrzanin. Wtedy trudny do powtórzenia kiks Marcina Cabaja pozwolił zabrzaninowi wpisać się na listę strzelców. Górnik wygrał 1-0.

Trener Ryszard Wieczorek, który w tygodniu był w Warszawie na premierze sztuki „Upiór w Operze”, pytany, kto może być upiorem Cracovii odpowiada z uśmiechem: - Najlepiej Dawid. Mówiąc poważnie, od każdego piłkarza wymagam skutecznej gry pod bramką rywala. Jak w meczu z „Jagą”, kiedy tak skutecznie zagrali boczni pomocnicy. To był klucz do sukcesu.

Wieczorek ma jednak swoje problemy. W ostatnich dniach urazy leczyli Mariusz Magiera i Patrik Pavlenda, czyli dwaj boczni obrońcy. Co więcej, Tomasz Zahorski w czwartek nie trenował z zespołem. – To efekt silnego stłuczenia w meczu kadry. Tam kontuzji doznał też Magiera. Musimy z tym żyć i raczej obu do Krakowa zabiorę, choć nie ma gwarancji, że wyjdą na boisko – kończy Wieczorek, który wystawi prawdopodobnie taki sam skład, jak przed tygodniem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online