Forum
 

Obrońca Jagiellonii w Górniku?

23-letni obrońca Jagiellonii Białystok - Przemysław Kulig otrzymał dwie oferty z klubów polskiej ekstraklasy.
- Na pewno chce mnie w swoich szeregach widzieć Lech Poznań. Drugi klub interesujący się moją osobą to Górnik Zabrze - mówił "Kurierowi Porannemu" Kulig, który według redaktorów tej gazety był najlepszym zawodnikiem białostockiego zespołu w II lidze. 
Trener Witold Mroziewski naciska piłkarza, by ten został w Białymstoku. Działacze przygotowują już nowy kontrakt, bo obecny kończy się w czerwcu przyszłego roku. Gdyby Kulig opuścił latem drużynę to Jagiellonia nie zarobiłaby ani złotówki.

- W Białymstoku czuję się znakomicie, ale muszę patrzeć w przyszłość. Działacze wywiązują się z prawie wszystkich zobowiązań i próbują zrobić coś fajnego. Mnie jednak interesuje gra w pierwszej lidze lub poza granicami Polski oraz lepsze warunki finansowe. Gdybym mógł opuścić zespół w czasie zimowego okienka transferowego, to korzyść miałbym ja i Jagiellonia, która otrzymałaby pieniądze - powiedział Kulig.

Kolejne rozmowy między piłkarzem, trenerem i zarządem odbędą się prawdopodobnie 22 grudnia, podczas klubowego spotkania wigilijnego.

Kulig przyszedł do Jagiellonii z Jezioraka Iława przed sezonem 2001/2002. W drużynie prowadzonej przez Wojciecha Łazarka wywalczył miejsce w podstawowej jedenastce. Po spadku białostoczan do III ligi, Kulig nie odszedł, ale na początku trudno mu było przebić się do wyjściowego składu. Dopiero w drugiej części sezonu Mroziewski zaufał walecznemu, czysto grającemu defensorowi. Bieżący sezon był najlepszym w dotychczasowej karierze. Kulig okazał się najpewniejszym punktem Jagi i wystąpił we wszystkich meczach ligowych, strzelając dwa gole. Na te osiągnięcia nie pozostali obojętni menedżerowie, którzy już na początku rundy jesiennej pytali o blondwłosego obrońcę.

źródło: Kurier PorannyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online