Analiza rundy jesiennej Górnika wg tygodnika "Piłka Nożna"

Wynik sportowy. Zanosiło się na to, że będzie lepszy, gdyż zespół rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw. Potem jednak przyszła passa aż siedmiu(!) meczów bez wygranej i posada trenera Waldemara Fornalika była zagrożona. Teraz już nie, i korzystając z układów nowego właściciela Górnika – Marka Koźmińskiego trener edukuje się w Italii. 
Wykonawcy. Fornalik wdrożył zespół do gry systemem z czwórką obrońców. Występujący w tej formacji młodzi piłkarze: Michał Karwan, Grzegorz Jakosz i Błażej Radler wiele się już nauczyli. Druga linia, z rutyniarzami: Kazimierzem Moskalem i Krzysztofem Bukalskim prezentowała się solidnie. Natomiast napastnicy: Aco Stojkov, Dimitar Makrijew i nawet świetnie rokujący Adrian Sikora grali nierówno.

Organizacja. Koźmiński dysponuje ponad połową wszystkich akcji Górnika. Razem z ojcem – Zbigniewem prowadzą klub w miarę sprawnie. Piłkarze regularnie otrzymują pensje, a skład sukcesywnie wzmacniany jest zawodnikami z rezerw klubów Serie A, za których promowanie Górnik otrzymuje jeszcze pieniądze.

Jasny punkt. Piotr Lech! Ten doświadczony bramkarz miał w karierze wiele zlotów i upadków. To człowiek o bardzo niepokornym charakterze i dlatego wcześniej w kilku klubach musiał się pakować. Ale umiejętności ma naprawdę znakomite.

Największe rozczarowanie. Więcej należało oczekiwać od Piotra Gierczaka, który nawet nie podjął walki o miejsce w ataku ani z zawodnikami, którzy pojawili się przed sezonem, a tym bardziej później – z obcokrajowcami.

Prognoza na wiosnę. Górnik raczej ani nie pogorszy, ani nie poprawi swojej pozycji. Familok w środku tabeli.

źródło: Piłka Nożna
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online