Wiosną w lidze mu nie idzie

Dlaczego w drugiej rundzie drużyny prowadzone przez Ryszarda Wieczorka grają gorzej niż jesienią?
Górnik Zabrze wiosną gra słabiej niż jesienią. Trudno jednak się dziwić, jeśli prześledzi się statystyki trenera drużyny Ryszarda Wieczorka. Prowadzone przez niego zespoły drugą rundę miały przepisowo gorszą od pierwszej. 

Dlaczego tak się dzieje? Można zaryzykować tezę, że Wieczorek wiosną regularnie padał ofiarą sukcesu, jaki odnosił jesienią. Nikt, na początku pracy, nie wróżył mu większych sukcesów, ani wtedy gdy prowadził Odrę Wodzisław, ani później w Kolporterze Kielce, ani teraz w Górniku. Wieczorek jednak zadziwiał i za każdym razem udanie startował.

W Odrze dobra jesień oznaczała zimową wyprzedaż najlepszych piłkarzy. W Kolporterze odwrót nastąpił, gdy szkoleniowiec zaczął regularnie dostarczać zawodników do kadry. W Górniku oglądamy niejako powtórkę z Kielc.

"Zanim zacznę mówić o tym, że wiosnę mam słabszą od jesieni zwrócę jednak uwagę na to, że w ostatnim sezonie w Kielcach byłem z drużyną, przez dwadzieścia cztery godziny, liderem. I to działo się wiosną" - przypomina Wieczorek.

To wszystko prawda, tyle że później cała konstrukcja nagle posypała się niczym domek z kart. Uczciwie trzeba przyznać, że trener nie popełnił błędu w sztuce. Wcale nie chodziło o to, że źle przygotował drużynę i siły nagle ją opuściły.

"Wszystko można łatwo wytłumaczyć. Wtedy zespół nie wytrzymał presji, bo zwyczajnie nie był gotowy na walkę o tytuł mistrza Polski. Oczywiście bardzo chcieliśmy, ale brakowało w kadrze kogoś, kto pociągnąłby drużynę w trudnej sytuacji. Zespół znikąd nagle stanął przed wielką szansą, ale nie było stać go na to, żeby dźwignąć presję" - wyjaśnia szkoleniowiec.

Podobnie, zdaniem Wieczorka, rzecz się ma teraz w Górniku...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]