Królowie derbów

Piłkarze z Zabrza wygrali w tym sezonie już szósty mecz derbowy. Przegrali tylko jeden.
W rundzie jesienniej zabrzanie rozegrali cztery mecze derbowe przed własną publicznością. Wgrali wszystkie. Teraz grają na boiskach rywali i przegrali tylko raz. Z Ruchem na Stadionie Śląskim. W ostatnich dwóch meczach zabrzanie ograli Polonię Bytom i Odrę Wodzisław. 
Mecz z Odrą fantastycznie ułożył się Górnikowi. Najliczniejsza w tym sezonie rzesza kibiców Odry musiała przełknąć gorzką pigułkę. - Myślę, że kontrolowaliśmy ten mecz, a Tomek Zahorski wystrzelał sobie powołanie na Euro – uśmiechnął się zadowolony Konrad Gołoś. (Sport)

Brzęczek i Zahorski zdobyli Wodzisław
Dzięki świetnej i skutecznej grze Tomasza Zahorskiego Górnik odniósł cenne derbowe zwycięstwo w Wodzisławiu. Reprezentant Polski ciągnął ofensywną grę swojego zespołu i zdobył dwie efektowne bramki.
O zespole w Zabrza mówi się, że to drużyna swojego podwórka. Górnicy większość punktów zdobywają przecież u siebie. W tym sezonie wygrali zaledwie trzy mecze na wyjeździe. Z ŁKS-em w Łodzi, z Polonia w Bytomiu i z Odrą.
W Wodzisławiu wszyscy oczekiwali zażartego, zaciętego i emocjonującego spotkania. Tymczasem Górnik już po dwudziestu kilku minutach załatwił sprawę i rozstrzygnął derby na swoją korzyść. Tradycji stało się zadość, bo w ostatnich latach Górnicy wygrywają z Odrą notorycznie. Wodzisławianom w ostatnich dwunastu ligowych potyczkach ta sztuka udała się tylko raz!
Górnicy zagrali w Wodzisławiu bardzo agresywnie. Po pierwszej części mieli na swoim koncie piętnaście fauli, a gospodarze aż trzy razy mniej. Twarda i zdecydowana gra sprawiła, że goście kompletnie stłamsili Odrę w środku pola. To jak się okazało było kluczem do odniesienia zwycięstwa. (Przegląd Sportowy)

Wielki występ Zahora!
W derbach Śląska najlepszy na boisku był napastnik Górnika. Przed tygodniem nie potrafili go pokonać najlepsi strzelcy naszej ekstraklasy: Paweł Brożek i Marek Zieńczuk. Adam Stachowiak zatrzymał Wisłę. Wczoraj sposób na bramkarza Odry Wodzisław znalazł Tomasz Zahorski. (Super Express)

Górnik ogrywa Odrę, świetny mecz Zahorskiego
Zabrzanie znów potwierdzili, że mają patent na Odrę Wodzisław. W niedzielę zasłużenie zwyciężyli na Bogumińskiej po dwóch golach kadrowicza Tomasza Zahorskiego.
Zespół Ryszarda Wieczorka od pierwszych minut ruszył na rywala z ogromnym impetem, więc na efekty nie trzeba było długo czekać. (...) Górnik wyraźnie dominował nad przeciwnikiem pod względem taktyki. Goście grali z zębem, wymieniając mnóstwo długich i celnych podań, czemu Odra w żaden sposób nie mogła dać odporu. (Gazeta Wyborcza)

Odra Wodzisław - Górnik Zabrze 0:2
Nie udał się rewanż piłkarzom Odry Wodzisław za porażkę poniesioną jesienią w Zabrzu. Górnik po raz drugi okazał się lepszy od Odry, wygrywając także w Wodzisławiu. Derby wywołały olbrzymie zainteresowanie, takich tłumów, jak we wczorajsze popołudnie już dawno na stadionie przy ulicy Bogumińskiej nie oglądano. (Dziennik Zachodni)Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online