Smirnovs wraca do zdrowia

Maris Smirnovs latem ubiegłego roku wzmocnił drużynę "nowego" Górnika, który miał mieć inną twarz, niż w poprzednich sezonach. Doświadczony obrońca w rundzie jesiennej był mocnym ogniwem, zarazem pewniakiem w składzie Ryszarda Wieczorka. Pech chciał, że Łotysz musiał doznać kontuzji w ostatnim ligowym spotkaniu ubiegłego roku. 

32-letni obrońca niedawno zaczął indywidualnie trenować. Maris ćwiczy na siłowni, biega, zbiera siły na najbliższe tygodnie: - Z moim zdrowiem nie jest najlepiej, ale nie narzekam. Wszystko idzie do przodu, bo mogę już biegać. Kolano wygląda nieco lepiej, jednak wcześniej było naprawdę fatalnie. Po zabiegu musiałem trzy tygodnie korzystać z kul i nie mogłem chodzić. W tygodniu jadę do Warszawy do doktora Śmigielskiego, który mnie operował. Czeka mnie rezonans, po którym będzie wszystko wiadomo. Mogę pomału trenować z piłką - powiedział Smirnovs.

Wciąż nie wiadomo czy zawodnik Górnika zdoła wykurować się na dobre do końca sezonu: - Najpierw muszę zacząć grać z chłopakami, czekam na to niecierpliwie. Na razie biegam bez piłki - dodał.

Maris mimo, że nie bierze udziału w meczach to jest z drużyną na dobre i na złe, gdyż stara się być na każdym meczu swojego zespołu: - Staram się nie opuszczać meczów Górnika. Byłem w Chorzowie i Bytomiu, u nas na stadionie też chyba na wszystkich, także nie jest źle (śmiech).

Doświadczony obrońca wierzy, że Górnikowi uda się zająć 8. miejsce. Mimo straty do Zagłębia i Korony, zawodnik Trójkolorowych daje spore szanse swojej drużynie na zajęcie nawet szóstej lokaty: - Obecnie znajdujemy się na siódmym miejscu. Staramy się prezentować jak najlepiej, wiosną raz gramy lepiej, raz gorzej. Poniżej siódmego miejsca już nie będziemy. Może dopisze nam szczęście i Korona oraz Zagłębie zaczną regularnie tracić punkty, a my wygramy najbliższe spotkania - zakończył dochodzący do pełnej sprawności Maris Smirnovs.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online