Górnik z Dyskobolią zagra o zwycięstwo

Już w piątek Górnik Zabrze podejmie Groclin Dyskobolię. Gospodarze grają tylko o zwycięstwo, bowiem chcą dogonić Zagłębie Lubin i odrobić straty do Kolportera Korony Kielce. Od dwóch spotkań 14-krotni mistrzowie Polski nie przegrali, ba wygrali dwa mecze wyjazdowe nie tracąc żadnej bramki. 

Zawodnicy dowodzeni przez Ryszarda Wieczorka w piątkowy wieczór nie odstawią nogi. Planem minimum jest wynik remisowy, jednak wszyscy po ostatnich udanych meczach liczą na więcej. Trzy punkty dla zabrzan są realne, tylko muszą oni zagrać tak samo odważnie i dobrze jak w ostatniej kolejce z Odrą Wodzisław. - Nie walczę specjalnie o czołówkę strzelców, jak strzelę gola, to będę bardzo szczęśliwy. Liczy się dobro drużyny - zapewnił Tomasz Zahorski.

Bardzo emocjonalnie do meczu z Groclinem podchodzi niekwestionowany numer jeden w bramce Trójkolorowych Boris Pesković. 32-letni Słowak znalazł receptę na grę przeciwko Groclinowi. - Musimy zagrać tak samo jak z Odrą w niedzielę. Jesteśmy podbudowani dwoma zwycięstwami z rzędu. Jeżeli zagramy konsekwentnie, z koncentracją to o wynik możemy być spokojni. Moim zadaniem jest zachować czyste konto, natomiast koledzy z pola muszą pokonać Sebastiana Przyrowskiego - podkreśla golkiper.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online