Przegląd Sportowy: Chcą wzmocnić skład nie płacąc ani złotówki

Prezes Ryszard Szuster mówi, że Górnika stać na wielkie transfery, a firma Allianz może wyłożyć dowolną kwotę na zakup polskiej gwiazdy. Jednak sponsor jeszcze nie przejął większościowego pakietu, nie rozstrzygnięto też przetargu na budowę stadionu, więc zabrzanie nie muszą przyspieszać kroku. 

Rok temu ogłoszono, że śląski klub ma walczyć o tytuł mistrza Polski w sezonie 2011/12, i tego hasła na Roosevelta się trzymają. W lecie Górnik chce się wzmocnić, ale na ten cel nie chce wydać ani złotówki. Wyjątkiem jest Mariusz Pawelec z Górnika Łęczna, za którego transfer definitywny trzeba dopłacić 700 tys. zł.

Dyrektor sportowy Krzysztof Hetmański przekonuje, że większe wydatki są zbyteczne. Mówi, że dobra znajomość rynku wystarczy, by znaleźć dwa, może trzy brakujące ogniwa za darmo. Kłopot w tym, że Górnik będzie miał problem z utrzymaniem dotychczasowej kadry. Zawodnikom średnio podoba się system wypłaty kontraktów polegający na tym, że jedna trzecia należności jest odkładana i wypłacana dopiero po zrealizowaniu celu sportowego na sezon. Właśnie dlatego nad odejściem zastanawia się Boris Pesković, który może zarobić 350 tys. zł., ale równie dobrze może pokwitować w kasie odbiór prawie połowę mniejszej kwoty. W Zabrzu całkiem słusznie przekonują, że pieniądze leżą na boisku i wystarczy je podnieść. Kilka klubów wciąż jednak, już za sam podpis, płaci dużo więcej niż Górnik.

Czternastokrotny mistrz Polski spłaca jednak długi poprzedników. Za dwa lata wyjdzie na zero i dopiero wtedy zacznie się prawdziwe transferowe i kontraktowe szaleństwo. A na razie musi wystarczyć system oparty na przywództwie dwóch byłych reprezentantów Polski: Tomasza Hajty i Jerzego Brzęczka. Z tym drugim klub musi jeszcze przedłużyć kontrakt.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online