Kamil Oziemczuk na badaniach w Górniku

Kamil Oziemczuk20-letni Kamil Oziemczuk przyjechał wczoraj w godzinach popołudniowych do Zabrza. Piłkarz dziś powinien przejść testy medyczne, do środy ma też trenować z Górnikiem. W klubie nie wykluczają, że podczas letniej przerwy zostaną z Auxerre podjęte rozmowy na temat wypożyczenia zawodnika na sezon 2008/09. 

Oziemczuk trzy lata temu był jednym z objawień na polskich boiskach. Pochodzący z Lublina piłkarz, w wieku siedemnastu lat doskonale radził sobie w Górniku Łęczna. W sezonie 2004/05 strzelił trzy gole w szesnastu spotkaniach. W Łęcznej z Oziemczukiem pracował między innymi Marek Kostrzewa, wtedy asystent Bogusława Kaczmarka, a dziś drugi trener Górnika.

Latem 2006 roku piłkarz wyjechał jednak do Francji. Najpierw został wypożyczony, a następnie wykupiony z Łęcznej przez Auxerre. Piłkarz miał jednak problemy zdrowotne, ewentualnie grał tylko w drużynie rezerwowej. – Pamiętamy, że był to wielki talent. Teraz po prostu chcemy zobaczyć, w jakiej jest dyspozycji. To cały czas bardzo młody zawodnik, który na pewno zasługuje na zainteresowanie – twierdzi Krzysztof Hetmański, dyrektor sportowy Górnika. Oziemczuk może grać w ataku, ale też na prawej pomocy, a na tę pozycję Górnik będzie musiał szukać latem piłkarza. Konrad Gołoś wróci bowiem z rocznego wypożyczenia do krakowskiej Wisły, a opieranie gry na Piotrze Malinowskim, który zakończył bardzo przeciętny sezon, byłoby chyba zbyt ryzykowne. W każdym razie prawa pomoc to jedna z tych pozycji, na których Górnik przede wszystkim będzie szukał wzmocnień. Oziemczuk swego czasu grał w Łęcznej z Mariuszem Pawelcem, któremu – podobnie jak Gołosiowi - kończy się wypożyczenie. O ile jest przesądzone, że Górnik nie zapłaci za wiślaka 1,5 miliona, to nadal trwają rozmowy z Łęczną na temat wykupienia Pawelca. Górnik piłkarza chce, ale za mniej niż 700 tysięcy złotych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online