Forum
 

Michał Probierz urodzonym hokeistą

Pomocnik Górnika Zabrze Michał Probierz wykorzystuje przerwę w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy na przymiarkę do nowej dyscypliny sportu.
- Jestem urodzonym hokeistą - mówi ze śmiechem Probierz. - Przynajmniej w teorii. Znam Wayne'a Gretzky'ego... ze słyszenia i z telewizji. Ale Marka Stebnickiego, który gra teraz w drużynie mistrza Polski, poznałem osobiście. Gdy grałem w Uerdingen, on występował w zespole Krefeld. Był bardzo ceniony i podziwiany przez niemieckich kibiców. Poznaliśmy się bliżej. Chodziłem na mecze jego drużyny. A mój ostatni kontakt z hokejem to oglądanie meczów z NHL. Specjalnie, dla celów instruktażowych "zarwałem" ostatnio noc, żeby zobaczyć jak grają najlepsi hokeiści świata i sporo się nauczyłem. Wiem już jak... rzucać rękawice przez przystąpieniem do wali wręcz.
Po co Michałowi Probierzowi hokejowe umiejętności? Został zaproszony przez Radosława Gilewicza na tradycyjny w Tychach mecz charytatywny w okresie świąt "Gwiazdy na gwiazdkę". Na liście zespołu kompletowanego przez napastnika Austrii Wiedeń są także Jerzy Brzęczek i Adam Ledwoń z austriackich klubów oraz Mariusz Śrutwa i Waldemar Fornalik z krajowego podwórka. Rywalami piłkarzy na lodowej tafli będą tyscy politycy na czele z prezydentem miasta Andrzejem Dziubą w roli bramkarza.
- Na łyżwach potrafię jeździć, ale nigdy nie miałem na sobie prawdziwego sprzętu - dodaje Probierz. - Podobno mamy mieć trening przed niedzielnym meczem. Gotów jestem zagrać na każdej pozycji wyznaczonej przez trenera. Sam jestem ciekaw, jak się będę czuł w nowej roli?
Michał Probierz piłkarski urlop już właściwie wykorzystał. Tydzień spędził w Niemczech. Cztery dni odpoczywał w Zakopanem. Święta spędzi na Śląsku. Tu także przywita 2004 rok.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online