Michał Pazdan - największy wygrany w kadrze Beenhakkera

Gdzie Michał Pazdan grał rok temu? W trzeciej lidze, w Hutniku Kraków. Fakt, był tak wyróżniająca się postacią, ale pewnie nikt nie przypuszczał, że po roku pojedzie na Euro 2008. Górnik interesował się nim jeszcze za czasów pracy w Zabrzu Marka Motyki, kiedy z każdej strony piszczała bieda. Do tematu wrócono po kilku miesiącach, a Pazdan niepozornie pojawił się na Roosevelta, jako jeden z kilkunastu sprowadzonych do klubu piłkarzy. Pochodzi z Nowej Huty, w Zabrzu wynajmuje mieszkanie i trzyma się blisko Piotra Madejskiego. Też pochodzącego z Krakowa. Ostatnio kupił Audi A-4, ale każdy podkreśla jego ogromną skromność. – Twarz młodego chłopaka i wielkie serce. On tego nie pamięta, ale starsi zabrzanie kojarzą go z Waldkiem Matysikiem. Jak wróci z Euro to będziemy na niego mówili „Mapet”, jak przed laty na Waldka – mówi Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu Górnika. Rozmów z mediami nie lubi. Ponoć bardzo przeżywał dni, kiedy w prasie poddawano w wątpliwość pierwsze powołania wysyłane pod jego adresem przez Beenhakkara. – Zamknął się, nie spał po nocach – mówi jeden z pracowników Górnika. Wiosną grał bardzo równo. Górnik z nim w składzie prezentował się bardzo solidnie.

Ocenia - Jerzy Brzęczek
- Trochę przypomina mi wyglądem i solidnością Fabio Cannavaro. Grzeczna buzia, sympatyczny w obyciu, jednak na boisku nikomu nie życzę spotkania z Michałem. Rok temu nie dałbym pięciu złotych, że pojedzie na Euro. Wtedy nie był nawet w pierwszej jedenastce Górnika. Postęp zrobił jednak nieprawdopodobny. Imponuje spokojem, pewnością i co ważne, doskonale rozumie taktykę. Robi dokładnie to, czego trener od niego wymaga. Rozwijając się w tym tempie, będzie bardzo szybko klasowym piłkarzem. Dziś? Dla mnie jest ważne, że przyjmuje to wszystko co się dzieje z pokorą. Tacy ludzie zwykle daleko zachodzą. Czy zagra na Euro? Beenhakker i piłka to są dwie rzeczy absolutnie nieprzewidywalne. Chciałbym, żeby zagrał, bo wiem, że nie zawiedzie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]