Pazdan: Dopiąłem swego i jadę na Euro

- Niektórzy skreślali mnie odkąd tylko pojawiłem się w reprezentacji, a ja dopiąłem swego i jadę na mistrzostwa Europy - powiedział Michał Pazdan, którego obecność w piłkarskiej kadrze na czerwcowy turniej uznawana jest za jedną z większych niespodzianek.
Zawodnik do tej pory rozegrał w drużynie narodowej pięć meczów, z czego dwa już podczas zgrupowania w Donaueschingen. W ekipie Leo Beenhakkera jest najmłodszy - we wrześniu skończy 21 lat.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trener zdecydował się zabrać mnie na mistrzostwa Europy. Oczywiście, że miałem wątpliwości, czy znajdę się w składzie. Wielu nie widziało mnie w tej drużynie, a niektórzy skreślali mnie odkąd tylko trafiłem do reprezentacji. Nie przejmowałem się jednak tym, bo szkoda nerwów. Robiłem co mogłem i cieszę się, że dopiąłem swego - powiedział Michał Pazdan.
Pomocnik lub obrońca Górnika Zabrze zdaje sobie sprawę, że weźmie udział w historycznym wydarzeniu. - Polska po raz pierwszy zagra w ME, więc tym większy zaszczyt znaleźć się w kadrze. Z drugiej strony wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak duża odpowiedzialność na nas spoczywa i jakie są oczekiwania kibiców. Myślę, że wyjście z grupy, by ich zadowoliło - dodał.

Sam ma ambicje wystąpić na austriackich boiskach, a nie ograniczać się do roli rezerwowego. - Jeśli się powiedziało A, czyli znalazłem się w kadrze na ME, dobrze byłoby powiedzieć B i zagrać w jakimś meczu. Wszystko jednak zależy od trenera - podkreślił Michał Pazdan.

Jeszcze przez cztery lata wiąże go kontrakt z Górnikiem Zabrze. - Na razie nie myślę o wyjeździe za granicę. Zresztą na czas ME w ogóle odłożyłem na bok sprawy klubowe. Liczy się tylko reprezentacja.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]